Celina Czerbowski co to znaczy

Imię: Celina, nazwisko: Czerbowski. Obywatel Czerbowski Celina informacje, Facebook, zdjęcia

Kim jest Czerbowski Celina

Pochodzenie nazwiska Czerbowski: od niemieckiej nazwy osobowej Zerbe, od Serbe ‘Serb, Łużyczanin’ lub od imienia Servatius.


Pochodzenie imienia Celina: Pochodzenia łacińskiego, od słowa caelum (niebo); także skrót od imienia Marcelina. W Polsce występuje dopiero od XIX wieku. ZDROBNIENIA: Celinka, Celka. INNE FORMY: Celia, Celimena. OBCE FORMY: Celina (ogólnie przyj. forma), Celine, Selina (z angielskiego:), Cline (fr.), Kilina, Koilina (gr.), Cilina (ros.), Celina (połud.-słow), Szelina (węg.).NAZWISKA:Celiński, Celkowski.PATRONKA:Św. Celina, matka świętego Remigiusza (V w.). Czczona w szczególności w okolicach Reims i Laon we Francji. (Wspomninie 21 października).ZNANE POSTACIE:Celina Szymanowska, żona Adama Mickiewicza.bohaterzy SZTUKI:Celina z powieści Bez dogmatu H. Sienkiewicza. Celinka z Szczenięcych lat M. Wańkowicza. Celina z Mew S. Goszczurnego. Celina Sieniawiank z dramatu S. Żeromskiego Uciekła mi przepióreczka (1924). Celinka z Ręki ojca W. Żukrowskiego. Celimena z komedii Mizantrop Moliera.AFORYZM:tj. i męża, i sąsiadów wina,iż niedopieszczona chodzi ciągle Celina.Andrzej MorskiW POEZJI:rozpoczyna się werbunek, widzę, z dala goniOgromna ciżba pieszych, hułanów, huzarów,Niosąc imiona na kształt rozwitych sztandarów,Chcą w albomie założyć obóz różnej broni.Stanie się będę wtenczas siwym bohateremI z żalem rozmyślając o mych lat poranku,Opowiem towarzyszom, ,iż na prawym flankuJam w tej armiji pierwszym był grenadyjerem.Adam Mickiewicz, W imionniku Celiny S.


Typowe błędy i pomyłki w pisowni pani Czerbowski Celina: Zcerbowski, Czowierbowski, Czerbowska, Czerbowcki, Czerbowcka, Czerbowdzka, Czerbowdzki, Czerbowscy, Czerbowksi, Czerbowskia, Czerbowskiowie.
Napisz E-mail: celina-czerbowski@

Strona: , , telefon.