emariusze co to znaczy

Definicja EMISARIUSZE biografia. działających na emigracji: Hotel Lambert, Młoda Polska, TDP. Co

Co znaczy EMISARIUSZE

Czym jest EMISARIUSZE: sekretni wysłannicy na ziemie polskie organizacji działających na emigracji: Hotel Lambert, Młoda Polska, TDP.

Słownik ELŻBIETA RAKUSZANKA:
Historia cesarza Niemiec Albrechta II Habsburga, żona Kazimierza Jagiellończyka, matka trzech królów polskich: Jana Olbrachta, Aleksandra, Zygmunta, i króla Czech i Węgier Władysława, stąd przydomek matka emisariusze.
Słownik EHRENBERG GUSTAW:
Historia działacz niepodległościowy, pisarz; był nieślubnym synem Aleksandra I; od 1836 członek Stowarzyszenia Ludu Polskiego; w l. 1838-1858 zesłany na Syberię; autor słów pieśni Gdy naród do boju wystąpił z emisariusze.
Słownik ENTUZJASTKI:
Historia w Królestwie Polskim od lat czterdziestych XIX w.; powiązane z konspiracją niepodległościową; prowadziły także działalność oświatową; skupione były wokół Przeglądu Naukowego ; kluczowe działaczki: N emisariusze.
Słownik EPOKA BRˇZU:
Historia epoka archeologiczna obejmująca moment rozwoju ludzkości, gdzie brąz stanowił decydujący surowiec do produkcji narzędzi, broni i ozdób; przyjmuje się, iż na terenie Polski to moment 1700-650 p.n.e emisariusze.
Słownik ELŻBIETA ŁOKIETKÓWNA:
Historia Władysława Łokietka, żona Karola Roberta Andegaweńskiego, królowa węgierska 1320-1342; sprawowała regencję w Polsce 1370-1379 w imieniu swojego syna Ludwika Węgierskiego; przyczyniła się do emisariusze.

Definicje jak emisariusze w Biografia E .

  • Dodano:
  • Autor: