erazmianie co to znaczy

Definicja ERAZMIANIE biografia. się do poglądów humanistycznych Erazma z Rotterdamu; mocny wpływ na

Co znaczy ERAZMIANIE

Czym jest ERAZMIANIE: nieformalne koło artystyczno-literackie w XVI w. odwołujące się do poglądów humanistycznych Erazma z Rotterdamu; mocny wpływ na ich postawy wywarła również idea irenizmu, koncepcji teologicznej dążącej do zniesienia rozbicia wyznaniowego przez ustępstwa doktrynalne; do koła należeli między innymi: Kallimach, Andrzej Krzycki, Jan Dantyszek, Andrzej Frycz Modrzewski, Jan Kochanowski, Stanisław Hozjusz.

Słownik EMIGRACJA ZAROBKOWA Z POLSKI:
Historia masowe pojawiła się w poł. XIX w. po zniesieniu pańszczyzny, obejmując raczej ludność wsi; regularnie miała charakter sezonowy; początkowo kierowała się raczej do Niemiec (chodzenie na saksy ), a w erazmianie.
Słownik ENTUZJASTKI:
Historia w Królestwie Polskim od lat czterdziestych XIX w.; powiązane z konspiracją niepodległościową; prowadziły także działalność oświatową; skupione były wokół Przeglądu Naukowego ; kluczowe działaczki: N erazmianie.
Słownik EDYKTY REGULACYJNE:
Historia pruską drogę do kapitalizmu , ich efektem było uwłaszczenie chłopów w zaborze pruskim; 9 X 1807 zniesiono poddaństwo osobiste chłopów i wprowadzono wolny handel ziemią; 1808 - uwłaszczenie chłopów w erazmianie.
Słownik EMISARIUSZE:
Historia sekretni wysłannicy na ziemie polskie organizacji działających na emigracji: Hotel Lambert, Młoda Polska, TDP erazmianie.
Słownik EPOKA BRˇZU:
Historia epoka archeologiczna obejmująca moment rozwoju ludzkości, gdzie brąz stanowił decydujący surowiec do produkcji narzędzi, broni i ozdób; przyjmuje się, iż na terenie Polski to moment 1700-650 p.n.e erazmianie.

Definicje jak erazmianie w Biografia E .

  • Dodano:
  • Autor: