fakcje co to znaczy

Definicja FAKCJE biografia. się w XVII-XVIII w. dla realizacji (określanych na nieformalnych

Co znaczy FAKCJE

Czym jest FAKCJE: ekipy magnatów wspólnie z ich klientelą (koterie) łączące się w XVII-XVIII w. dla realizacji (określanych na nieformalnych naradach poprzez ich przywódców) celów, niekoniecznie politycznych; miały zarówno charakter prowincjonalny, jak i ponaddzielnicowy; w najwyższym stopniu znane z nich to na Litwie: f. Radziwiłłów, Paców i Sapiehów, a w Rzeczypospolitej Czartoryskich ( Familia) i Potockich.

Słownik FALANGA:
Historia OBÓZ NARODOWO-RADYKALNY fakcje.
Słownik FAMILIA:
Historia skupiona wokół rodziny Czartoryskich w XVIII w.; nazwa zwyczajowa Familia powstała za panowania Augusta II Wettina; dążyła do reform w Rzeczypospolitej współpracując początkowo z Augustem III fakcje.
Słownik FELIŃSKI ZYGMUNT SZCZĘSNY:
Historia arcybiskup warszawski; brał udział w stworzeniu wielkopolskim 1848; w 1855 przyjął święcenia kapłańskie; jako arcybiskup nakazał otworzyć kościoły warszawskie zamknięte po manifestacjach fakcje.
Słownik FLOTA KAPERSKA:
Historia strażnikami morza (custodes maris); flota złożona ze statków, których właściciele na podstawie tak zwany listów przepowiednich zaciągali się na służbę po jednej ze stron prowadzących wojnę i pod ich fakcje.
Słownik FRONT JEDNOŚCI NARODU (FJN):
Historia polityczna utworzona w 1952 jako Front Narodowy; obejmował partie polityczne, związki zawodowe i inne organizacje socjalne; podporządkowany PZPR i realizujący jej cele; uczestniczył w przeprowadzaniu fakcje.

Definicje jak fakcje w Biografia F .

  • Dodano:
  • Autor: