falanga co to znaczy

Definicja FALANGA biografia. OBÓZ NARODOWO-RADYKALNY. Co znaczy Falanga słownik

Co znaczy FALANGA

Czym jest FALANGA: OBÓZ NARODOWO-RADYKALNY

Słownik FELIŃSKI ZYGMUNT SZCZĘSNY:
Historia arcybiskup warszawski; brał udział w stworzeniu wielkopolskim 1848; w 1855 przyjął święcenia kapłańskie; jako arcybiskup nakazał otworzyć kościoły warszawskie zamknięte po manifestacjach falanga.
Słownik FOCH FERDINAND:
Historia marszałek Francji, W. Brytanii i Polski; przed I wojną światową komendant francuskiej Szkoły Wojennej; odznaczył się w czasie I wojny światowej w bitwach nad Marną i we Flandrii (1914); dowodził w falanga.
Słownik FEDERACYJNY PROGRAM:
Historia i wykonywana w l. 1918-1920 poprzez J. Piłsudskiego; nawiązywał do tradycji jagiellońskiej i koncepcji unii hadziackiej z 1656; zakładał zbudowanie po 1918 federacyjnego organizmu państwowego gdzie falanga.
Słownik FEUDALIZM:
Historia ustrój społeczno-polityczny oparty na więziach między seniorem a wasalem i nadaniem feudum - lenna; podstawą stosunków była ziemia stanowiąca własność feudałów falanga.
Słownik FRYCZ MODRZEWSKI ANDRZEJ:
Historia Modrevius około 1503-1572); poeta polityczny, humanista, teolog, moralista; po studiach w Akademii Krakowskiej i przyjęciu święceń kapłańskich pracował w kancelarii prymasa Jana Łaskiego, a później falanga.

Definicje jak falanga w Biografia F .

  • Dodano:
  • Autor: