józef feldman co to znaczy

Definicja FELDMAN JÓZEF biografia. członek PAU; badacz dziejów nowożytnych; kluczowe prace: Polska

Co znaczy FELDMAN JÓZEF

Czym jest FELDMAN JÓZEF: (1899-1964) - historyk; syn Wilhelma; od 1937 prof. UJ, członek PAU; badacz dziejów nowożytnych; kluczowe prace: Polska w dobie wojny północnej 1704-1709, Bismarck a Polska, Stanisław Leszczyński.

Słownik FRANCISZEK LUDWIK KS. CONTI:
Historia bratanek Wielkiego Kondeusza; dzięki poparciu stronnictwa francuskiego wybrany na króla Polski w wolnej elekcji 1697; nieudana wyprawa z niewielką flotą francuską, która wylądowała w Gdańsku nie feldman józef.
Słownik FUTURYZM POLSKI:
Historia kierunek artystyczno-literacki na początku XX w. nawiązujący do estetyki futuryzmu włoskiego i rosyjskiego; demistyfikował stereotypy i atakował normy i wartości mieszczańskiego społeczeństwa; starał feldman józef.
Słownik FEDERACJA SOCJALISTYCZNYCH ZWIˇZKÓW MŁODZIEŻY POL:
Historia organizacji młodzieżowych; powstało 11 IV 1973; skupiała Związek Młodzieży Socjalistycznej, Związek Socjalistycznej Młodzieży Wiejskiej, Socjalistyczny Związek Studentów Polskich, Związek Harcerstwa feldman józef.
Słownik FRONT LUDOWY:
Historia poprzez komunistów francuskich, po objęciu władzy w Niemczech poprzez nazistów, taktyka sojuszu antyfaszystowskiego z partiami lewicowymi; w 1935 przyjęta poprzez Międzynarodówkę Komunistyczną feldman józef.
Słownik FINDER PAWEL:
Historia Reynot (1904-1944) - działacz ruchu komunistycznego, inż. chemik; w l. 1922-1924 członek Komunistycznej Partii Austrii, 1924-1928 Francuskiej Partii Komunistycznej; od 1928 w KPP; po 1939 w ZSRR feldman józef.

Definicje jak feldman józef w Biografia F .

  • Dodano:
  • Autor: