wilhelm feldman co to znaczy

Definicja FELDMAN WILHELM biografia. tata Józefa; zwolennik i propagator całkowitej asymilacji

Co znaczy FELDMAN WILHELM

Czym jest FELDMAN WILHELM: (1868-1919) - polityk, dziennikarz, historyk literatury; tata Józefa; zwolennik i propagator całkowitej asymilacji Żydów na ziemiach polskich; był jednym z założycieli TKSSN; pracownik biura prasowego departamentu wojskowego NKN w Berlinie.

Słownik FAMILIA:
Historia skupiona wokół rodziny Czartoryskich w XVIII w.; nazwa zwyczajowa Familia powstała za panowania Augusta II Wettina; dążyła do reform w Rzeczypospolitej współpracując początkowo z Augustem III feldman wilhelm.
Słownik FJN:
Historia zobacz FRONT JEDNOŚCI NARODU feldman wilhelm.
Słownik FAŁAT JULIAN:
Historia 1853-1929) - malarz; przekształcił Szkołę Sztuk Plastycznych w Krakowie w akademię; malował scenki rodzajowe, raczej myśliwskie ( Po polowaniu , Powrót z niedźwiedziem ) i akwarele feldman wilhelm.
Słownik FOLWARK PAŃSZCZY¬NIANY:
Historia wyodrębniony region ziemi, stanowiący gospodarkę swoją pana feudalnego i uprawiany bezpośrednio ( pańszczyzna) na jego rzecz poprzez poddanych chłopów; kształtowały się od XV w. z powodu sprzyjającej feldman wilhelm.
Słownik FORMIŚCI POLSCY:
Historia malarstwie polskim założona w 1917 (pierwotnie używała nazwy Ekspresjoniści Polscy); jej przedstawiciele dążyli do czystego piękna pokazującego uczucia; w ich czasopiśmie Formiści drukowali także feldman wilhelm.

Definicje jak feldman wilhelm w Biografia F .

  • Dodano:
  • Autor: