franczek florentczyk co to znaczy

Definicja FLORENTCZYK FRANCISZEK biografia. sprowadzony na polski dwór królewski poprzez Zygmunta I

Co znaczy FLORENTCZYK FRANCISZEK

Czym jest FLORENTCZYK FRANCISZEK: (ur. - -1516) - pierwszy artysta włoski z Florencji sprowadzony na polski dwór królewski poprzez Zygmunta I Starego; zapoczątkował renesansową przebudowę Zamku Królewskiego na Wawelu (kontynuował ją Bartłomiej Berecci); jest również autorem nagrobka Jana I Olbrachta w Katedrze Wawelskiej.

Słownik FRANCISZKANIE:
Historia ZAKONY florentczyk franciszek.
Słownik FLOTA KAPERSKA:
Historia strażnikami morza (custodes maris); flota złożona ze statków, których właściciele na podstawie tak zwany listów przepowiednich zaciągali się na służbę po jednej ze stron prowadzących wojnę i pod ich florentczyk franciszek.
Słownik FRONT JEDNOŚCI NARODU (FJN):
Historia polityczna utworzona w 1952 jako Front Narodowy; obejmował partie polityczne, związki zawodowe i inne organizacje socjalne; podporządkowany PZPR i realizujący jej cele; uczestniczył w przeprowadzaniu florentczyk franciszek.
Słownik FRYDERYK AUGUST WETTIN:
Historia Augusta III Wettina; Elektor saski od 1763, władca Saksonii od 1806; ofiarowanej mu poprzez Konstytucję 3 Maja sukcesji tronu polskiego nie przyjął, uzależniając to od jednomyślności mocarstw florentczyk franciszek.
Słownik FITELBERG GRZEGORZ:
Historia z najwybitniejszych polskich kompozytorów i dyrygentów XX w.; kierował orkiestrą Filharmonii Warszawskiej, Opery w Wiedniu i Ogromną Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach; autor florentczyk franciszek.

Definicje jak florentczyk franciszek w Biografia F .

  • Dodano:
  • Autor: