kaperska flota co to znaczy

Definicja FLOTA KAPERSKA biografia. flota złożona ze statków, których właściciele na podstawie tak

Co znaczy FLOTA KAPERSKA

Czym jest FLOTA KAPERSKA: oficjalnie nazywani "strażnikami morza" (custodes maris); flota złożona ze statków, których właściciele na podstawie tak zwany listów przepowiednich zaciągali się na służbę po jednej ze stron prowadzących wojnę i pod ich banderami walczyli za łupy wojenne w momencie walk; ich baza w Pucku powstała za panowania Zygmunta I Augusta i podporządkowana została Komisji Morskiej, jednak sprzeciw Gdańska zniweczył to przedsięwzięcie; próbował je bezskutecznie odtworzyć Stefan Batory.

Słownik FRANCISZKANIE:
Historia ZAKONY flota kaperska.
Słownik FEDERACJA SOCJALISTYCZNYCH ZWIˇZKÓW MŁODZIEŻY POL:
Historia organizacji młodzieżowych; powstało 11 IV 1973; skupiała Związek Młodzieży Socjalistycznej, Związek Socjalistycznej Młodzieży Wiejskiej, Socjalistyczny Związek Studentów Polskich, Związek Harcerstwa flota kaperska.
Słownik FELDMAN WILHELM:
Historia polityk, dziennikarz, historyk literatury; tata Józefa; zwolennik i propagator całkowitej asymilacji Żydów na ziemiach polskich; był jednym z założycieli TKSSN; pracownik biura prasowego departamentu flota kaperska.
Słownik FITELBERG GRZEGORZ:
Historia z najwybitniejszych polskich kompozytorów i dyrygentów XX w.; kierował orkiestrą Filharmonii Warszawskiej, Opery w Wiedniu i Ogromną Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach; autor flota kaperska.
Słownik FISZER STANISŁAW:
Historia generał; w momencie stworzenia kościuszkowskiego pełnił funkcję adiutanta Naczelnika T. Kościuszki; oficer Legionów Polskich we Włoszech; w momencie Księstwa Warszawskiego szef sztabu (wraz z flota kaperska.

Definicje jak flota kaperska w Biografia F .

  • Dodano:
  • Autor: