hans frank co to znaczy

Definicja FRANK HANS biografia. Gubernatorstwa; w latach trzydziestych z ramienia NSDAP odpowiadał

Co znaczy FRANK HANS

Czym jest FRANK HANS: (1900-1946) - prawnik, gubernator Generalnego Gubernatorstwa; w latach trzydziestych z ramienia NSDAP odpowiadał za sądownictwo i reformę prawa w III Rzeszy; mianowany poprzez A. Hitlera w 1939 generalnym gubernatorem kierował eksterminacją ludności polskiej i żydowskiej i prowadził rabunkową politykę gospodarczą na powierzonym sobie terytorium; w pełni odpowiadał zarówno w zakresie ustawodawczej, jak i wykonawczej, za działania władz okupacyjnych na powierzonym mu terytorium; siedzibą jego urzędu był Zamek Królewski na Wawelu; skazany na karę śmierci poprzez Międzynarodowy Trybunał Norymberski został powieszony w X 1946.

Słownik FEDERACYJNY PROGRAM:
Historia i wykonywana w l. 1918-1920 poprzez J. Piłsudskiego; nawiązywał do tradycji jagiellońskiej i koncepcji unii hadziackiej z 1656; zakładał zbudowanie po 1918 federacyjnego organizmu państwowego gdzie frank hans.
Słownik FUNDUSZ KOŚCIELNY:
Historia utworzony 20 III 1950, częściowo z przejętych poprzez kraj majątków związków wyznaniowych i dotacji; przeznaczony na potrzeby kościołów i cele charytatywne frank hans.
Słownik FREDRO ALEKSANDER:
Historia komediopisarz, pisarz, galicyjski działacz konserwatywny; walczył w armii Księstwa Warszawskiego w kampaniach napoleońskich 1809-1815; od 1833 poseł do Sejmu Stanowego w Galicji; był autorem frank hans.
Słownik FELDMAN JÓZEF:
Historia 1899-1964) - historyk; syn Wilhelma; od 1937 prof. UJ, członek PAU; badacz dziejów nowożytnych; kluczowe prace: Polska w dobie wojny północnej 1704-1709, Bismarck a Polska, Stanisław Leszczyński frank hans.
Słownik FORMIŚCI POLSCY:
Historia malarstwie polskim założona w 1917 (pierwotnie używała nazwy Ekspresjoniści Polscy); jej przedstawiciele dążyli do czystego piękna pokazującego uczucia; w ich czasopiśmie Formiści drukowali także frank hans.

Definicje jak frank hans w Biografia F .

  • Dodano:
  • Autor: