ludowy front co to znaczy

Definicja FRONT LUDOWY biografia. objęciu władzy w Niemczech poprzez nazistów, taktyka sojuszu

Co znaczy FRONT LUDOWY

Czym jest FRONT LUDOWY: zainicjowana w 1934 poprzez komunistów francuskich, po objęciu władzy w Niemczech poprzez nazistów, taktyka sojuszu antyfaszystowskiego z partiami lewicowymi; w 1935 przyjęta poprzez Międzynarodówkę Komunistyczną (Komintern); w Polsce odrzucona poprzez władze PPS, chociaż próbowali ją realizować młodzi działacze socjalistyczni ( S. Dubois, N. Barlicki), w tym między innymi OM TUR.

Słownik FAŁAT JULIAN:
Historia 1853-1929) - malarz; przekształcił Szkołę Sztuk Plastycznych w Krakowie w akademię; malował scenki rodzajowe, raczej myśliwskie ( Po polowaniu , Powrót z niedźwiedziem ) i akwarele front ludowy.
Słownik FALAIS:
Historia w czasie inwazji na Normandię poprzez wojska alianckie latem 1944; rozpoczęła się 7 VIII, a uczestnicząca w operacji 1 Dywizja Pancerna ( PSZ na Zachodzie) pod dowództwem S. Maczka zamknęła pierścień front ludowy.
Słownik FAMILIA:
Historia skupiona wokół rodziny Czartoryskich w XVIII w.; nazwa zwyczajowa Familia powstała za panowania Augusta II Wettina; dążyła do reform w Rzeczypospolitej współpracując początkowo z Augustem III front ludowy.
Słownik FOLKIERSKI WŁADYSŁAW:
Historia działacz ruchu narodowego, romanista, prof. UJ 1920-1939; od 1928 działacz SN i OWP; w l. 1937-1939 prezes Porady Naczelnej SN; 1940-1941 członek Porady Narodowej, 1944 minister; po 1945 członek front ludowy.
Słownik FELDMAN WILHELM:
Historia polityk, dziennikarz, historyk literatury; tata Józefa; zwolennik i propagator całkowitej asymilacji Żydów na ziemiach polskich; był jednym z założycieli TKSSN; pracownik biura prasowego departamentu front ludowy.

Definicje jak front ludowy w Biografia F .

  • Dodano:
  • Autor: