wettin august fryderyk co to znaczy

Definicja FRYDERYK AUGUST WETTIN biografia. 1763, władca Saksonii od 1806; ofiarowanej mu poprzez

Co znaczy FRYDERYK AUGUST WETTIN

Czym jest FRYDERYK AUGUST WETTIN: (1750-1827) - syn Augusta III Wettina; Elektor saski od 1763, władca Saksonii od 1806; ofiarowanej mu poprzez Konstytucję 3 Maja sukcesji tronu polskiego nie przyjął, uzależniając to od jednomyślności mocarstw rozbiorowych, na co nie zgodziła się Rosja; w l. 1807-1815 z nominacji cesarza Napoleona I książę warszawski; w 1815 pod naciskiem kongresu wiedeńskiego zrezygnował z tytułu księcia warszawskiego.

Słownik FLOTTWELL EDUARD HEINRICH:
Historia polityk pruski; w l. 1830-1841 naczelny prezes Wielkiego Księstwa Poznańskiego; dążył do germanizacji Poznańskiego poprzez popieranie kolonizacji (wyznaczył mln talarów na wykup folwarków z rąk fryderyk august wettin.
Słownik FEUDALIZM:
Historia ustrój społeczno-polityczny oparty na więziach między seniorem a wasalem i nadaniem feudum - lenna; podstawą stosunków była ziemia stanowiąca własność feudałów fryderyk august wettin.
Słownik FISZER STANISŁAW:
Historia generał; w momencie stworzenia kościuszkowskiego pełnił funkcję adiutanta Naczelnika T. Kościuszki; oficer Legionów Polskich we Włoszech; w momencie Księstwa Warszawskiego szef sztabu (wraz z fryderyk august wettin.
Słownik FUNDUSZ KOŚCIELNY:
Historia utworzony 20 III 1950, częściowo z przejętych poprzez kraj majątków związków wyznaniowych i dotacji; przeznaczony na potrzeby kościołów i cele charytatywne fryderyk august wettin.
Słownik FRONT NARODOWY:
Historia FRONT JEDNOŚCI NARODU fryderyk august wettin.

Definicje jak fryderyk august wettin w Biografia F .

  • Dodano:
  • Autor: