leszek kołakowski co to znaczy

Definicja KOŁAKOWSKI LESZEK biografia. członek PAN; w latach pięćdziesiątych zwolennik marksizmu

Co znaczy KOŁAKOWSKI LESZEK

Czym jest KOŁAKOWSKI LESZEK: (ur. 1927) - filozof; prof. Uniwersytetu Warszawskiego; członek PAN; w latach pięćdziesiątych zwolennik marksizmu, jeden z czołowych ideologów PZPR; wskutek marca 1968 usunięty z uczelni; na emigracji prof. między innymi uniwersytetów w Berkeley i Oksfordzie; zajmował się krytyką marksizmu, historią filozofii, epistemologią; autor prac: Kluczowe nurty marksizmu, Idee, Horror metaphysicus i in.

Słownik KORDECKI AUGUSTYN:
Historia przeor zakonu paulinów w klasztorze jasnogórskim; wsławił się 6-tygodniową obroną klasztoru obleganego poprzez wojska szwedzkie pod dowództwem B. Müllera w czasie potopu szwedzkiego, chociaż kołakowski leszek.
Słownik KALISZANIE:
Historia polityków ziemiańskich z województwa kaliskiego; stanowili legalną opozycję w sejmie Królestwa Polskiego; działali w l. 1820-1831; propagowali nowoczesne sposoby gospodarowania w rolnictwie kołakowski leszek.
Słownik KOMISARIAT NACZELNEJ RADY LUDOWEJ:
Historia inicjatywy Centralnego Komitetu Obywatelskiego w Poznaniu; w XI 1918 został ujawniony wobec władz niemieckich; w skład wchodzili: S. Adamski, W. Korfanty, A. Poszwiński; z jego inicjatywy dokonano kołakowski leszek.
Słownik KLARYSKI:
Historia ZAKONY kołakowski leszek.
Słownik KRAJOWA RADA NARODOWA (KRN):
Historia utworzony poprzez PPR 31 XII 1943 / 1 I 1944; w jej skład weszli przedstawiciele KC PPR i niewielkich grup politycznych z RPPS i Woli Ludu ; odrzucała legalność organów polskiego państwa podziemnego kołakowski leszek.

Definicje jak kołakowski leszek w Biografia K .

  • Dodano:
  • Autor: