rajmund kolbe co to znaczy

Definicja KOLBE RAJMUND biografia. franciszkanin; w latach dwudziestych organizator zakonnego

Co znaczy KOLBE RAJMUND

Czym jest KOLBE RAJMUND: imię zakonne Maksymilian Maria, św. (1894-1941) - franciszkanin; w latach dwudziestych organizator zakonnego ośrodka wydawniczego w Niepokalanowie, gdzie wydawał między innymi "Rycerza Niepokalanej" i "Mały Dziennik"; w l. 1931-1935 organizował placówkę misyjną w Japonii, w Nagasaki; aresztowany w 1941 został osadzony w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu; dla ratowania współwięźnia wyznaczonego na śmierć zgłosił się dobrowolnie i umarł śmiercią głodową w bunkrze w Bloku 11; w 1963 beatyfikowany, w 1982 kanonizowany.

Słownik KOSSAKOWSKI JÓZEF KAZIMIERZ:
Historia biskup, targowiczanin; lider konfederacji barskiej na Litwie, a później stronnictwa rosyjskiego w Polsce (pobierał pensję z Moskwy); w momencie konfederacji targowickiej rządził na Litwie; na Sejmie kolbe rajmund.
Słownik KLIENT:
Historia KLIENTELA kolbe rajmund.
Słownik KOMENSKÝ JAN AMOS:
Historia 1592-1670) - pedagog czeski; z Czech dotarł do Polski, gdzie zajmował się reformą szkolnictwa jako rektor szkoły braci czeskich w Lesznie; w momencie potopu szwedzkiego poparł króla Szwecji Karola kolbe rajmund.
Słownik KOSZYCE:
Historia PRZYWILEJE SZLACHECKIE kolbe rajmund.
Słownik KOŚCIÓŁ NARODOWY:
Historia organizacji Kościoła w Polsce w oderwaniu od Rzymu, na wzór kościoła anglikańskiego; projekt zrodził się pośród kalwinów ( Jan Łaski) za panowania Zygmunta II Augusta, a projekt zwołania soboru kolbe rajmund.

Definicje jak kolbe rajmund w Biografia K .

  • Dodano:
  • Autor: