wujek kopalnia co to znaczy

Definicja KOPALNIA WUJEK biografia. 1981; zakończył się śmiercią 9 górników po zbrojnej interwencji

Co znaczy KOPALNIA "WUJEK"

Czym jest KOPALNIA "WUJEK": , strajk górniczy - po wprowadzeniu stanu wojennego 13 XII 1981; zakończył się śmiercią 9 górników po zbrojnej interwencji oddziałów MO i ZOMO i wojska 16 XII 1981.

Słownik KALISZANIE:
Historia polityków ziemiańskich z województwa kaliskiego; stanowili legalną opozycję w sejmie Królestwa Polskiego; działali w l. 1820-1831; propagowali nowoczesne sposoby gospodarowania w rolnictwie kopalnia "wujek".
Słownik KUNCEWICZOWA MARIA:
Historia poetka; po pobycie we Francji i Stanach Zjednoczonych wróciła do Polski i zamieszkała w Kazimierzu nad Wisłą; jedna z najwybitniejszych przedstawicielek dwudziestowiecznej polskiej prozy kopalnia "wujek".
Słownik KONWOKACJA:
Historia convocatio - zwołanie) - pierwsza etap wolnej elekcji na której posłowie poszczególnych ziem zawierali konfederację kapturową, zatwierdzano skład sądów kapturowych, ustalano czas ( sejm elekcyjny) i kopalnia "wujek".
Słownik KOK:
Historia zobacz KOMITET OBRONY Państwie kopalnia "wujek".
Słownik KWIATKOWSKI EUGENIUSZ FELICJAN:
Historia chemik, działacz gospodarczy; w l. 1923-1926 dyrektor techniczny Państwowej Fabryki Związków Azotowych w Chorzowie; w l. 1926-1930 minister przemysłu i handlu; budowniczy portu w Gdyni i zwolennik kopalnia "wujek".

Definicje jak kopalnia "wujek" w Biografia K .

  • Dodano:
  • Autor: