stanław mendelsohn mendelson co to znaczy

Definicja MENDELSON (MENDELSOHN) STANISŁAW biografia. socjalistyczny, dziennikarz; członek kółek

Co znaczy MENDELSON (MENDELSOHN) STANISŁAW

Czym jest MENDELSON (MENDELSOHN) STANISŁAW: pseudonim Aleksander Messin (1857-1913) - działacz socjalistyczny, dziennikarz; członek kółek socjalistycznych w Warszawie; od 1878 na emigracji w Genewie, gdzie był kolejno redaktorem pism socjalistycznych: "Równość", "Przedświt" i "Walka Klas"; w 1888 współzałożyciel II Proletariatu, a w 1889 II Międzynarodówki; uczestnik zjazdu założycielskiego PPS w Paryżu 1892.

Słownik MAZUREK DˇBROWSKIEGO:
Historia Polskich we Włoszech; ułożona w Reggio w 1797 poprzez J. Wybickiego do melodii nieznanego autora; przeznaczona była dla żołnierzy Legionów Polskich we Włoszech; początkowo tekst zaczynał się od słów mendelson (mendelsohn) stanisław.
Słownik MONITOR:
Historia czasopismo społeczno-polityczne polskiego oświecenia (wzorowany na angielskim czasopiśmie Spectator ) - ukazywał się w l. 1765-1785 z inspiracji Stanisława Augusta Poniatowskiego i redagowany kolejno mendelson (mendelsohn) stanisław.
Słownik MOŁDAWIA:
Historia na północ od Morza Czarnego; Pomiędzy Dniestrem a Karpatami, od Pokucia na północy do ujścia Dunaju na południu; w l. 1387-1497 lenno królów Polski; w celu jego utrzymania w rywalizacji z Turcją Jan mendelson (mendelsohn) stanisław.
Słownik MIESZKO III STARY:
Historia Bolesława Krzywoustego, od 1138 książę wielkopolski; w l. 1173-1177 książę krakowski; prowadząc politykę wzmocnienia władzy princepsa wywołał bunt możnowładców, wskutek którego został usunięty z mendelson (mendelsohn) stanisław.
Słownik MERKURIUSZ POLSKI ORDYNARYJNY:
Historia najstarsza polska gazeta w języku polskim; wydawana w 1661 w Krakowie pod redakcją Hieronima Pinocciego, sekretarza Jana Kazimierza Wazy mendelson (mendelsohn) stanisław.

Definicje jak mendelson (mendelsohn) stanisław w Biografia M .

  • Dodano:
  • Autor: