narodowy zwiˇzek chłopski nzch co to znaczy

Definicja NARODOWY ZWIˇZEK CHŁOPSKI (NZCH) biografia. endeckiej Frondy ; współdziałał z TKSSN; w

Co znaczy NARODOWY ZWIˇZEK CHŁOPSKI (NZCH)

Czym jest NARODOWY ZWIˇZEK CHŁOPSKI (NZCH): stronnictwo chłopskie; powstał w 1912 z inicjatywy endeckiej "Frondy"; współdziałał z TKSSN; w 1915 razem z Związkiem Chłopskim i działaczami skupionymi wokół "Zarania" utworzył PSL "Wyzwolenie"; organy prasowe: "Lud Polski", "Polska"; czołowi działacze: A. Bogusławski, A. Zawadzki-Prokop.

Słownik NIESZAWA:
Historia przywilej PRZYWILEJE SZLACHECKIE narodowy zwiˇzek chłopski (nzch).
Słownik NAPRAWA:
Historia zobacz ZWIˇZEK NAPRAWY RZECZYPOSPOLITEJ narodowy zwiˇzek chłopski (nzch).
Słownik NACZELNIK PAŃSTWA:
Historia głowy państwa w l. 1918-1922; stworzone zostało p. n. Tymczasowy Naczelnik Państwa dekretem z 22 XI 1918, gdzie powierzono go J. Piłsudskiemu; dostał on do czasu zwołania Sejmu Ustawodawczego władzę narodowy zwiˇzek chłopski (nzch).
Słownik NIEZALEŻNA OFICYNA WYDAWNICZA (NOWA):
Historia publikujące poza cenzurą PRL; w VI 1977 Nieocenzurowana Oficyna Wydawnicza wydała pierwszy numer ZAPISU ; autorem nazwy NOWA i tekstu programowego był M. Chojecki; publikowała książki i broszury z narodowy zwiˇzek chłopski (nzch).
Słownik NAJWYŻSZY TRYBUNAŁ NARODOWY:
Historia osądzenia zbrodniarzy hitlerowskich w Polsce; w l. 1946-48 odbyło się 7 dużych mechanizmów w tym: A. Greisera w Poznaniu, A. Goetha w Krakowie, R. Hössa w Warszawie, 40 członków załogi KL Auschwitz narodowy zwiˇzek chłopski (nzch).

Definicje jak narodowy zwiˇzek chłopski (nzch) w Biografia N .

  • Dodano:
  • Autor: