organizacje społeczno co to znaczy

Definicja ORGANIZACJE SPOŁECZNO-ZAWODOWE ROLNIKÓW I RZEMIEŚL biografia. komunistyczne na bazie

Co znaczy ORGANIZACJE SPOŁECZNO-ZAWODOWE ROLNIKÓW I RZEMIEŚL

Czym jest ORGANIZACJE SPOŁECZNO-ZAWODOWE ROLNIKÓW I RZEMIEŚL: organizacje samorządowe zakładane poprzez władze komunistyczne na bazie istniejących od przełomu XIX i XX w. organizacji zawodowych (kółka rolnicze, korporacje zawodowe) i rozwijających się w okresie międzywojennym społeczno-zawodowych organizacji rolników i rzemieślników, tworzone w celu podporządkowania tych grup zawodowych centralistycznym nakazom gospodarczym: Związek Samopomocy Chłopskiej 1944-1957, Centralny Związek Kółek Rolniczych 1957-1981 (w l. 1981-1982 Centralny Związek Kółek i Organizacji Rolniczych, od 1982 Krajowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych), Centralny Związek Rzemiosła 1972-1989, Związek Rzemiosła Polskiego od 1989.

Słownik OLIWA:
Historia rozegrana 28 XI 1627 w czasie wojny polsko-szwedzkiej, gdzie 10 okrętów polskich pod dowództwem admirała A. Dickmanna pokonało flotyllę 6 okrętów szwedzkich dowodzonych poprzez admirała Sternskjölda organizacje społeczno-zawodowe rolników i rzemieśl.
Słownik OFIARA DZIESIˇTEGO GROSZA:
Historia ofiarą wieczystą; uchwalony w momencie obrad Sejmu Wielkiego podatek bezpośredni na wojsko w wysokości 10% z dóbr szlacheckich i 20% z dóbr duchownych; miało to umożliwić aukcję wojska zwiększoną do organizacje społeczno-zawodowe rolników i rzemieśl.
Słownik OLSZOWSKI STEFAN:
Historia działacz partyjny i państwowy; działacz organizacji młodzieżowych: ZMP i ZMS; jako członek PZPR od 1952 pełnił sporo funkcji partyjnych, między innymi: sekretarz KC PZPR (1968-1971, 1976-1982) i organizacje społeczno-zawodowe rolników i rzemieśl.
Słownik OCHOTNICZA REZERWA MILICJI OBYWATELSKIEJ:
Historia MILICJA OBYWATELSKA organizacje społeczno-zawodowe rolników i rzemieśl.
Słownik OZN:
Historia zobacz OBÓZ ZJEDNOCZENIA NARODOWEGO organizacje społeczno-zawodowe rolników i rzemieśl.

Definicje jak organizacje społeczno-zawodowe rolników i rzemieśl w Biografia O .

  • Dodano:
  • Autor: