stanław orzechowski co to znaczy

Definicja ORZECHOWSKI STANISŁAW biografia. ugrupowania egzekucjonistów atakując Zygmunta II Augusta

Co znaczy ORZECHOWSKI STANISŁAW

Czym jest ORZECHOWSKI STANISŁAW: (1513-1566) - poeta polityczny, historyk; należał do ugrupowania egzekucjonistów atakując Zygmunta II Augusta na sejmie piotrkowskim w 1543; związany z kręgiem erazmian; autor polemicznych dzieł publicystycznych: Fidelis subditus, Rozmowa� ok. egzekucjej; znany również z pisarstwa historycznego: Annales Polonici 1548-1552, Żywot i śmierć Jana Tarnowskiego.

Słownik OGIŃSKI MICHAŁ KAZIMIERZ:
Historia wojewoda wileński, od 1768 hetman ogromny litewski, pisarz, muzyk; nietrafiony polityk i wojskowy; uczestnik konfederacji barskiej; finansował budowę kanału Niemen-Dniepr; kompozytor muzyki operowej orzechowski stanisław.
Słownik OSTROŁĘKA:
Historia V 1831 w czasie stworzenia listopadowego; decydująca o losach stworzenia klęska wojsk polskich pod dowództwem gen. J. Skrzyneckiego; 32-tys. armia polska uległa 40-tys. armii rosyjskiej pod orzechowski stanisław.
Słownik ODRODZENIE NARODOWE NA ŚLˇSKU:
Historia kulturalny i narodowy; rozpoczął się od Wiosny Ludów; dążył do aktywizacji społeczeństwa; walczył o swobody narodowe i o wykorzystywanie języka polskiego w szkołach i urzędach; do czołowych działaczy orzechowski stanisław.
Słownik OPALIŃSKI ŁUKASZ:
Historia marszałek nadworny koronny, od 1653 wojewoda rawski; brat Krzysztofa Opalińskiego; w 1652 przewodniczył sądowi marszałkowskiemu nad Hieronimem Radziejowskim; zachował w momencie potopu szwedzkiego orzechowski stanisław.
Słownik ORŁOWSKI JÓZEF:
Historia 1742-1808) - generał; absolwent Szkoły Rycerskiej; dowodził obroną Warszawy w momencie stworzenia kościuszkowskiego orzechowski stanisław.

Definicje jak orzechowski stanisław w Biografia O .

  • Dodano:
  • Autor: