bruno schulz co to znaczy

Definicja SCHULZ BRUNO biografia. wydziału architektury Politechniki Lwowskiej i malarstwa Akademii

Co znaczy SCHULZ BRUNO

Czym jest SCHULZ BRUNO: (1892-1942) - prozaik, krytyk literacki, absolwent: wydziału architektury Politechniki Lwowskiej i malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu; uznanie przyniosły mu utwory: Sklepy cynamonowe (1933), Sanatorium pod Klepsydrą (1936); w prozie reprezentował modernizm i ekspresjonizm, odwoływał się do mitów, symboli i podświadomości; twórczość plastyczna miała charakter fantastyczno-groteskowych wizji, których kluczowym tematem była kobieta, obejmowała: sztychy, litografie, rysunki; zamordowany poprzez hitlerowców w getcie.

Słownik SWINARSKI KONRAD:
Historia reżyser teatralny; jeden z najwybitniejszych twórców powojennego teatru polskiego; w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych zasłynął inscenizacjami dramatów romantycznych i neoromantycznych w schulz bruno.
Słownik ŚWIĘTOPIETRZE:
Historia stawka na rzecz papiestwa, świadczona poprzez Polskę od X/XI w.; początkowo składana poprzez panującego, od XII w. podatek płacony poprzez całą ludność; było odprowadzane do II poł. XVI w schulz bruno.
Słownik STRAJK:
Historia pracy poprzez pracowników najemnych, na przykład robotników rolnych, przemysłowych, chłopów; celem jest obrona interesów ekonomicznych albo politycznych; wyróżnia się formy s.: włoski - wolne tempo schulz bruno.
Słownik SˇD WOJEWODZIŃSKI:
Historia SˇD ZIEMSKI schulz bruno.
Słownik SEJM ELEKCYJNY:
Historia odbywał się z reguły we wsi Wola pod Warszawą; wysłuchiwano na nim posłów przedstawiających kandydatów na króla, układano pacta conventa i wybierano nowego elekta, który po koronacji zostawał królem schulz bruno.

Definicje jak schulz bruno w Biografia S .

  • Dodano:
  • Autor: