dzielnicowy sejm co to znaczy

Definicja SEJM DZIELNICOWY biografia. 1 tys. delegatów z Wielkopolski, Śląska, Prus Wschodnich

Co znaczy SEJM DZIELNICOWY

Czym jest SEJM DZIELNICOWY: zjazd Polaków z Niemiec 3-5 XII 1918; uczestniczyło w nim 1,1 tys. delegatów z Wielkopolski, Śląska, Prus Wschodnich, Pomorza Gdańskiego i z Berlina, Zagłębia Ruhry i Hamburga; wyłonił Naczelną Radę Ludową.

Słownik SPA:
Historia 5-16 VII 1920 krajów Ententy z Niemcami w kwestii ich zobowiązań gospodarczych i wzajemnych stosunków; przybył na nią premier W. Grabski w celu uzyskania pomocy w wojnie z sowiecką Rosją; w zamian za sejm dzielnicowy.
Słownik STANISŁAW ŚW.:
Historia biskup krakowski; ((około 1079 związał się z opozycją przeciwko Bolesławowi Śmiałemu, co najprawdopodobniej było powodem męczeńskiej śmierci biskupa - jej okoliczności, w tym osobisty udział króla w sejm dzielnicowy.
Słownik SD:
Historia zobacz STRONNICTWO DEMOKRATYCZNE sejm dzielnicowy.
Słownik SCHILLER LEON:
Historia reżyser teatralny; karierę rozpoczął w okresie dwudziestolecia międzywojennego; znany z monumentalnych inscenizacji klasycznych polskich dramatów (Dziady A. Mickiewicza) i spektakli muzycznych (Kram sejm dzielnicowy.
Słownik SZKOŁA RYCERSKA:
Historia poprzez Stanisława Augusta Poniatowskiego dla młodzieży szlacheckiej w celu kształcenia oficerów; komendantem szkoły został Adam Kazimierz Czartoryski; 3-letnia nauka miała przygotowywać nie tylko sejm dzielnicowy.

Definicje jak sejm dzielnicowy w Biografia S .

  • Dodano:
  • Autor: