wileński sejm co to znaczy

Definicja SEJM WILEŃSKI biografia. Środkowej; istniał I-III 1922; 22 II 1922 podjął uchwałę o

Co znaczy SEJM WILEŃSKI

Czym jest SEJM WILEŃSKI: organ ustawodawczy powołany dla obszaru tak zwany Litwy Środkowej; istniał I-III 1922; 22 II 1922 podjął uchwałę o włączeniu Wileńszczyzny do Rzeczypospolitej.

Słownik STAROSTWO:
Historia okręg terytorialny zarządzany poprzez starostę; mogło obejmować 3 rodzaje terytorium: 1) całą prowincję (Wielkopolska, Ruś Czerwona i Podole); 2) ziemię; 3) królewszczyzny na danym obszarze sejm wileński.
Słownik STOJAŁOWSKI STANISŁAW:
Historia ksiądz, działacz ruchu ludowego; od 1875 wydawca i redaktor pism: Wieniec i Pszczółka ; propagował oświatę ludową, zakładanie samopomocowych kółek rolniczych; głosił hasła solidaryzmu społecznego i sejm wileński.
Słownik SZARE SZEREGI:
Historia kryptonim ZHP; działalność organizacji rozciągała się na region całej okupowanej w czasie II wojny światowej Polski; współpracowano ściśle z Komendą Kluczową ZWZ/AK i Delegaturą Rządu na Państwo; na sejm wileński.
Słownik SANDOMIERZ:
Historia zawiązana w 1704 w momencie wojny północnej u boku Augusta II Wettina przeciwko popieranemu poprzez Szwedów Stanisławowi Leszczyńskiemu i w obronie suwerenności Rzeczypospolitej; jej przywódcy sejm wileński.
Słownik SZLACHTA ZAGRODOWA:
Historia SZLACHTA sejm wileński.

Definicje jak sejm wileński w Biografia S .

  • Dodano:
  • Autor: