mikołaj szarzyński co to znaczy

Definicja SĘP SZARZYŃSKI MIKOŁAJ biografia. autor utworów lirycznych (większa część jego dorobku

Co znaczy SĘP SZARZYŃSKI MIKOŁAJ

Czym jest SĘP SZARZYŃSKI MIKOŁAJ: (Sęp; około 1550-1581) - pisarz, humanista; znany jako autor utworów lirycznych (większa część jego dorobku zaginęła) zebranych w zbiorze Rytmy abo Wiersze polskie (1568-1581); w jego twórczości dominuje dziedzina religijna i filozoficzna, mieszcząca się na pograniczu renesansu i baroku.

Słownik ŚNIADECKI JĘDRZEJ:
Historia chemik, biolog, doktor, filozof; prof. chemii i medycyny Uniwersytetu Wileńskiego; zwolennik empiryzmu i materializmu; twórca polskiego słownictwa chemicznego i pierwszego podręcznika chemii Początki sęp szarzyński mikołaj.
Słownik SZKOŁA WOJSKOWA W CUNEO:
Historia powstała z inicjatywy emigrantów polskich za zgodą władz włoskich w X 1861; początkowo działała w Genui; organizatorem i dyrektorem był L. Mierosławski; rozwiązana w VII 1862 pod naciskiem Rosji sęp szarzyński mikołaj.
Słownik STOWARZYSZENIE LUDU POLSKIEGO:
Historia organizacja niepodległościowa; założona w Galicji w II 1835 poprzez emisariuszy Młodej Polski; głosiła hasła walki o niepodległą, demokratyczną Polskę; postulowała przeprowadzenie uwłaszczenia sęp szarzyński mikołaj.
Słownik SYNOD:
Historia zjazd duchowieństwa diecezji albo prowincji, na którym wydawano przepisy prawne (statuty synodalne) w wewnętrznych kwestiach Kościoła sęp szarzyński mikołaj.
Słownik STRONNICTWO POLSKIEJ DEMOKRACJI:
Historia CENTRALIZACJA STRONNICTW DEMOKRATYCZNYCH I SYNDYKALISTYCZNYCH sęp szarzyński mikołaj.

Definicje jak sęp szarzyński mikołaj w Biografia S .

  • Dodano:
  • Autor: