sicz co to znaczy

Definicja SICZ biografia. przenoszony na różne wyspy na Dnieprze ostatecznie pozostał w pobliżu

Co znaczy SICZ

Czym jest SICZ: obwarowany obóz Kozaków zaporoskich; kilkakrotnie przenoszony na różne wyspy na Dnieprze ostatecznie pozostał w pobliżu Nikopola (zniszczony poprzez Rosjan w 1775).

Słownik SZAFRANEK JÓZEF:
Historia ksiądz, działacz narodowy na Śląsku; od 1840 proboszcz w Bytomiu; współzałożyciel Dziennika Górnoszląskiego ; w l. 1848-1851 poseł do sejmu pruskiego; żądał wprowadzenia języka polskiego do szkół i sicz.
Słownik SEJMY INKWIZYCYJNE:
Historia panowania Zygmunta III Wazy, na którym władca wspierając zwolenników kontrreformacji odrzucił prośby dysydentów o powstrzymanie wystąpień przeciwko protestantom, przywracając równocześnie prawo do sicz.
Słownik SKORUPKA IGNACY JAN:
Historia ksiądz, kapelan Wojska Polskiego; do 1918 pracował na terenie Rosji; w 1918 wrócił do Polski; od 1920 kapelan w Warszawie, prefekt szkół warszawskich; ochotnik w wojnie polsko-bolszewickiej; zginął w sicz.
Słownik STANISŁAW ŚW.:
Historia biskup krakowski; ((około 1079 związał się z opozycją przeciwko Bolesławowi Śmiałemu, co najprawdopodobniej było powodem męczeńskiej śmierci biskupa - jej okoliczności, w tym osobisty udział króla w sicz.
Słownik SZARYTKI:
Historia ZAKONY sicz.

Definicje jak sicz w Biografia S .

  • Dodano:
  • Autor: