wacław sierpiński co to znaczy

Definicja SIERPIŃSKI WACŁAW biografia. polskich; prof. Uniwersytetu Warszawskiego i Lwowskiego i

Co znaczy SIERPIŃSKI WACŁAW

Czym jest SIERPIŃSKI WACŁAW: (1882-1969) - jeden z najwybitniejszych matematyków polskich; prof. Uniwersytetu Warszawskiego i Lwowskiego i członek PAN; zasłynął dzięki licznym pracom z teorii mnogości, teorii liczb i teorii funkcji rzeczywistych.

Słownik SOMOSSIERA (SAMOSIERRA):
Historia XI 1808; otworzyła cesarzowi Napoleonowi I drogę do Madrytu w wojnie przeciwko stworzeniu hiszpańskiemu; wyróżniła się w niej kawaleria polska, szczególnie brawurowa szarża 3 szwadronu szwoleżerów sierpiński wacław.
Słownik SEJMY INKWIZYCYJNE:
Historia panowania Zygmunta III Wazy, na którym władca wspierając zwolenników kontrreformacji odrzucił prośby dysydentów o powstrzymanie wystąpień przeciwko protestantom, przywracając równocześnie prawo do sierpiński wacław.
Słownik SEJM KRAJOWY W GALICJI:
Historia autonomicznej Galicji; istniał w l. 1861-1914; obradował we Lwowie; składał się z 161 posłów: 12 posłów-wirylistów wchodzących z urzędu i 149 wybieranych w systemie kurialnym; marszałka sejmu sierpiński wacław.
Słownik STARCZA:
Historia OPOLE sierpiński wacław.
Słownik SCHILLER LEON:
Historia reżyser teatralny; karierę rozpoczął w okresie dwudziestolecia międzywojennego; znany z monumentalnych inscenizacji klasycznych polskich dramatów (Dziady A. Mickiewicza) i spektakli muzycznych (Kram sierpiński wacław.

Definicje jak sierpiński wacław w Biografia S .

  • Dodano:
  • Autor: