juliusz słowacki co to znaczy

Definicja SŁOWACKI JULIUSZ biografia. wieszczów ; w 1831 pracował w Biurze Dyplomatycznym Rządu

Co znaczy SŁOWACKI JULIUSZ

Czym jest SŁOWACKI JULIUSZ: (1809-1849) - pisarz, dramatopisarz; zaliczany do "Trójcy wieszczów"; w 1831 pracował w Biurze Dyplomatycznym Rządu Narodowego; przebywał w Paryżu i Londynie jako jego kurier; pozostał na emigracji; od 1842 pozostawał pod wpływem filozofii A. Towiańskiego; w momencie stworzenia wielkopolskiego 1848 przebywał w Poznaniu; na żądanie władz pruskich musiał opuścić Wielkopolskę 7 V 1848; m. in. autor dramatów Balladyna, Ksiądz Marek, Sen srebrny Salomei, Kordian, poematu Beniowski, wiersza Sowiński w okopach Woli, eposu Władca-Duch.

Słownik SˇD WOJEWODZIŃSKI:
Historia SˇD ZIEMSKI słowacki juliusz.
Słownik SZLACHTA ZAGONOWA:
Historia SZLACHTA słowacki juliusz.
Słownik SL:
Historia STRONNICTWO LUDOWE słowacki juliusz.
Słownik SOŁTYS:
Historia Schultheiss) - osoba stojąca na czele wsi lokowanej na prawie niemieckim; regularnie był to zasadźca; przewodniczył sądowi wiejskiemu - ławie sądowej (pobierał 1/3 opłat sądowych), pobierał czynsze słowacki juliusz.
Słownik STRONNICTWO NARODOWO-DEMOKRATYCZNE (SN-D):
Historia Wszechpolakami (od organu prasowego); partia narodowa; powstała w 1897 w Królestwie Polskim z inicjatywy działaczy Ligi Narodowej; od 1905 partia legalna; w 1904 powstała w zaborze austriackim słowacki juliusz.

Definicje jak słowacki juliusz w Biografia S .

  • Dodano:
  • Autor: