lwowskie śluby co to znaczy

Definicja ŚLUBY LWOWSKIE biografia. Kazimierza Wazę w czasie wojen polsko-szwedzkich w XVII w

Co znaczy ŚLUBY LWOWSKIE

Czym jest ŚLUBY LWOWSKIE: nazwa ślubowania złożonego we Lwowie 1 IV 1656 poprzez Jana Kazimierza Wazę w czasie wojen polsko-szwedzkich w XVII w., gdzie za udział chłopów w walkach z najazdem szwedzkim zobowiązywał się do polepszenia ich losu.

Słownik SEJMIK:
Historia danej ziemi, albo prowincji; z racji na kryterium terytorialne wyróżniamy sejmiki: ziemskie, wojewódzkie, generalne (tak zwany generały: pruski i mazowiecki) i prowincjonalne (małopolski i śluby lwowskie.
Słownik STANY PRUSKIE:
Historia stanów (duchowieństwa, szlachty i mieszczaństwa) w kraju Zakonu Krzyżackiego, ukształtowana ostatecznie w 1440 jako Związek Pruski w okresie wzrastającej opozycji ( Związek Jaszczurowy) wobec Zakonu śluby lwowskie.
Słownik SAPIEHA KAZIMIERZ NESTOR:
Historia 1754-1798) - marszałek konfederacji litewskiej na Sejmie Ogromnym; współuczestniczył w tworzeniu Konstytucji 3 Maja śluby lwowskie.
Słownik SENATOROWIE:
Historia SEJM WALNY śluby lwowskie.
Słownik STALMACH PAWEŁ:
Historia dziennikarz, działacz narodowy na Śląsku Cieszyńskim; uczestnik kongresu słowiańskiego w Pradze 1848; redaktor Tygodnika Cieszyńskiego (1848) i Gwiazdki Cieszyńskiej (1851); współorganizator śluby lwowskie.

Definicje jak śluby lwowskie w Biografia S .

  • Dodano:
  • Autor: