solidarność co to znaczy

Definicja SOLIDARNOŚĆ 80 biografia. związkowych przeciwnych porozumieniu Okrągłego Stołu i

Co znaczy SOLIDARNOŚĆ 80

Czym jest SOLIDARNOŚĆ 80: związek zawodowy; powstał w 1990 z inicjatywy działaczy związkowych przeciwnych porozumieniu Okrągłego Stołu i dominacji L. Wałęsy; S. 80 uznała za najważniejszy cel obronę interesów ludzi pracy, twierdząc, iż nie jest on wykonywany poprzez NSZZ "Solidarność"; na czele M. Jurczyk.

Słownik SANTOK:
Historia przy ujściu Noteci do Warty, przedmiot sporu terytorialnego z ekspansywną Brandenburgią; zajęty poprzez Brandenburgię w 1272, odzyskany poprzez Przemysła II w 1278 i ponownie zdobyty poprzez solidarność 80.
Słownik ŚCIEGIENNY PIOTR:
Historia ksiądz, nauczyciel ludowy, działacz rewolucyjno-demokratyczny; utrzymywał kontakty z Stowarzyszeniem Ludu Polskiego; około 1838 założył na terenie swego probostwa w Chodlu Związek Chłopski; by solidarność 80.
Słownik ŚWIERCZEWSKI KAROL:
Historia 1897-1947) - działacz ruchu robotniczego, generał; w momencie I wojny światowej wyjechał do Rosji, gdzie w 1918 wstąpił do Armii Czerwonej; zajmował tam różne stanowiska dowódcze do 1936; uczestnik solidarność 80.
Słownik SZCZERBIEC:
Historia miecz koronacyjny królów polskich od 1320, pochodzący z XII/XIII w.; wg legendy miecz Bolesława Chrobrego solidarność 80.
Słownik SKARB KRÓLEWSKI:
Historia wprowadzenia wojska zaciężnego w XV w. podzielono etapowo skarb na nadworny i pospolity; od 1632 do skarbu nadwornego dozorowanego poprzez podskarbiego nadwornego należały dochody z: mennicy, żup solidarność 80.

Definicje jak solidarność 80 w Biografia S .

  • Dodano:
  • Autor: