samosierra somossiera co to znaczy

Definicja SOMOSSIERA (SAMOSIERRA) biografia. Napoleonowi I drogę do Madrytu w wojnie przeciwko

Co znaczy SOMOSSIERA (SAMOSIERRA)

Czym jest SOMOSSIERA (SAMOSIERRA): bitwa - stoczona 30 XI 1808; otworzyła cesarzowi Napoleonowi I drogę do Madrytu w wojnie przeciwko stworzeniu hiszpańskiemu; wyróżniła się w niej kawaleria polska, szczególnie brawurowa szarża 3 szwadronu szwoleżerów pod dowództwem J. Kozietulskiego (około 200 ludzi).

Słownik SZYMANOWSKI KAROL:
Historia kompozytor; od 1905 członek Spółki Nakładowej Młodych Kompozytorów Polskich, określanej jako ekipa Młodej Polski; w l. 1911-1914 mieszkał w Wiedniu, od 1919 na stałe w Warszawie; w l. 1927-1929 somossiera (samosierra).
Słownik STRZELEC:
Historia organizacji paramilitarnych w Galicji; w 1910 powstało w Krakowie z inicjatywy J. Piłsudskiego Towarzystwo Strzelec , a we Lwowie - Związek Strzelecki; kierowane były poprzez Związek Walki Czynnej somossiera (samosierra).
Słownik SL:
Historia STRONNICTWO LUDOWE somossiera (samosierra).
Słownik SEJM PACYFIKACYJNY:
Historia sejm w 1736 kończący konflikt o tron Polski pomiędzy Augustem III Sasem i Stanisławem Leszczyńskim i jego zwolennikami; był jedynym nie zerwanym sejmem w momencie panowania Augusta III Sasa somossiera (samosierra).
Słownik STANY PRUSKIE:
Historia stanów (duchowieństwa, szlachty i mieszczaństwa) w kraju Zakonu Krzyżackiego, ukształtowana ostatecznie w 1440 jako Związek Pruski w okresie wzrastającej opozycji ( Związek Jaszczurowy) wobec Zakonu somossiera (samosierra).

Definicje jak somossiera (samosierra) w Biografia S .

  • Dodano:
  • Autor: