stany co to znaczy

Definicja STANY biografia. dziedziczności, wyróżniające się odrębną pozycją prawną; były to

Co znaczy STANY

Czym jest STANY: ekipy socjalne w okresie feudalizmu, formowane na zasadzie dziedziczności, wyróżniające się odrębną pozycją prawną; były to: duchowieństwo, rycerstwo ( szlachta), mieszczaństwo i chłopi; pierwszym stanem było duchowieństwo, ukształtowane od początków rozwoju chrześcijaństwa w Polsce, na co wpływ miała uprzywilejowana pozycja Kościoła; rycerstwo zamknęło się w stan w XIII-XIV w. po uzyskaniu przywilejów grupowych, które przekształciły je w szlachtę; odrębność mieszczaństwa określiły lokacje na prawie niemieckim w XIII-XIV w., podobnie jak pozycję chłopów; poza stanami pozostawały duże ekipy ludności, tak zwany ludzi luźnych.

Słownik SZKOŁY GŁÓWNE:
Historia Komisji Nauki Narodowej status szkoły głównej dostała Akademia Krakowska (Szkoła Kluczowa Koronna) i Akademia Wileńska (Szkoła Kluczowa Litewska), które zreformowali Hugo Kołłątaj (Kraków) i stany.
Słownik SKAUTING:
Historia ZWIˇZEK HARCERSTWA POLSKIEGO stany.
Słownik SˇD WOJEWODZIŃSKI:
Historia SˇD ZIEMSKI stany.
Słownik SDP:
Historia zobacz STOWARZYSZENIE DZIENNIKARZY POLSKICH stany.
Słownik STOLICE:
Historia średniowieczu nie było jednej stolicy, funkcje te spełniała aktualna siedziba księcia, dopiero potem już na stałe Kraków i Warszawa; były to: 1) Ostrów Lednicki, wyspa na jeziorze Lednickim koło stany.

Definicje jak stany w Biografia S .

  • Dodano:
  • Autor: