strzelec co to znaczy

Definicja STRZELEC biografia. 1910 powstało w Krakowie z inicjatywy J. Piłsudskiego Towarzystwo

Co znaczy STRZELEC

Czym jest STRZELEC: nazwa legalnych organizacji paramilitarnych w Galicji; w 1910 powstało w Krakowie z inicjatywy J. Piłsudskiego Towarzystwo "Strzelec", a we Lwowie - Związek Strzelecki; kierowane były poprzez Związek Walki Czynnej; prowadziły szkolenie wojskowe młodzieży polskiej na potrzeby przyszłej armii polskiej, która miała walczyć z Rosją o niepodległą Polskę; od 1912 podlegały TKSSN; w VIII 1914 połączyły się z Polskimi Drużynami Strzeleckimi tworząc 1 Kompanię Kadrową; ich członkowie tworzyli podstawę Legionów Polskich; w II RP była to młodzieżowa organizacja paramilitarna związana z obozem J. Piłsudskiego.

Słownik SPISZ:
Historia kraina na południowych stokach Karpat, w dolinie Popradu; oddana w 1108 Węgrom jako posag Judyty, córki Bolesława Krzywoustego; w części wróciła do Polski w 1412 jako zastaw pożyczki udzielonej strzelec.
Słownik SŁUŻBA:
Historia STAN strzelec.
Słownik STOWARZYSZENIE DZIENNIKARZY POLSKICH (SDP):
Historia organizacja zawodowa dziennikarzy; powstała w 1951; w l. 1980-1981 popierała NSZZ Solidarność ; w okresie stanu wojennego zdelegalizowana; w 1989 reaktywowana; organ prasowy Prasa Polska strzelec.
Słownik SZKOŁA GŁÓWNA:
Historia Warszawie; powstała w 1862 z inicjatywy Z. Wielopolskiego; składała się z czterech wydziałów: Lekarskiego, Fizyko-Matematycznego, Prawnego, Filologiczno-Historycznego; pierwszym rektorem był J strzelec.
Słownik SPRAWA TORUŃSKA:
Historia KONTRREFORMACJA strzelec.

Definicje jak strzelec w Biografia S .

  • Dodano:
  • Autor: