aleksander świętochowski co to znaczy

Definicja ŚWIĘTOCHOWSKI ALEKSANDER biografia. współzałożyciel Kasy im. J. Mianowskiego; redaktor

Co znaczy ŚWIĘTOCHOWSKI ALEKSANDER

Czym jest ŚWIĘTOCHOWSKI ALEKSANDER: (1849-1938) - poeta, teoretyk pozytywizmu; w 1881 współzałożyciel Kasy im. J. Mianowskiego; redaktor "Prawdy" 1881-1907; jeden z przywódców SP-D; autor między innymi programowych artykułów pozytywizmu warszawskiego My i Wy, Robota u podstaw, i traktatu ¬ródła moralności.

Słownik STANISŁAW ŚW.:
Historia biskup krakowski; ((około 1079 związał się z opozycją przeciwko Bolesławowi Śmiałemu, co najprawdopodobniej było powodem męczeńskiej śmierci biskupa - jej okoliczności, w tym osobisty udział króla w świętochowski aleksander.
Słownik STAROSTWO:
Historia okręg terytorialny zarządzany poprzez starostę; mogło obejmować 3 rodzaje terytorium: 1) całą prowincję (Wielkopolska, Ruś Czerwona i Podole); 2) ziemię; 3) królewszczyzny na danym obszarze świętochowski aleksander.
Słownik SZUJSKI JÓZEF:
Historia historyk, konserwatywny ideolog i polityk; od 1867 poseł do Sejmu Krajowego, a od 1879 sejmu wiedeńskiego; członek Polskiej Akademii Zdolności; od 1869 prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego (1878-1879 świętochowski aleksander.
Słownik SICZ:
Historia obwarowany obóz Kozaków zaporoskich; kilkakrotnie przenoszony na różne wyspy na Dnieprze ostatecznie pozostał w pobliżu Nikopola (zniszczony poprzez Rosjan w 1775 świętochowski aleksander.
Słownik SOMOSSIERA (SAMOSIERRA):
Historia XI 1808; otworzyła cesarzowi Napoleonowi I drogę do Madrytu w wojnie przeciwko stworzeniu hiszpańskiemu; wyróżniła się w niej kawaleria polska, szczególnie brawurowa szarża 3 szwadronu szwoleżerów świętochowski aleksander.

Definicje jak świętochowski aleksander w Biografia S .

  • Dodano:
  • Autor: