główne szkoły co to znaczy

Definicja SZKOŁY GŁÓWNE biografia. dostała Akademia Krakowska (Szkoła Kluczowa Koronna) i Akademia

Co znaczy SZKOŁY GŁÓWNE

Czym jest SZKOŁY GŁÓWNE: po utworzeniu Komisji Nauki Narodowej status szkoły głównej dostała Akademia Krakowska (Szkoła Kluczowa Koronna) i Akademia Wileńska (Szkoła Kluczowa Litewska), które zreformowali Hugo Kołłątaj (Kraków) i matematyk Marcin Poczobutt-Odlanicki (Wilno) rozbudowując edukacji ścisłe i wprowadzając polski język wykładowy kosztem teologii i łaciny; Sprawowały nadzór nad szkołami wydziałowymi i szkołami podwydziałowymi.

Słownik SIERPNIOWA NOWELA:
Historia zobacz NOWELA SIERPNIOWA szkoły główne.
Słownik SŁAWEK WALERY:
Historia 1879-1939) - działacz polityczny, pułkownik; od 1900 w PPS (1902-1905 członek Centralnego Komitetu Robotniczego), jeden z przywódców Organizacji Bojowej PPS; od 1906 czołowy działacz PPS-Frakcji szkoły główne.
Słownik SˇD SEJMOWY 1828:
Historia konstytucyjny Królestwa Polskiego pod przewodnictwem P. Bielińskiego; rozpatrywał sprawę działaczy Towarzystwa Patriotycznego oskarżonych o zbrodnię stanu; pod wpływem opinii publicznej wydał w miarę szkoły główne.
Słownik SEJM PACYFIKACYJNY:
Historia sejm w 1736 kończący konflikt o tron Polski pomiędzy Augustem III Sasem i Stanisławem Leszczyńskim i jego zwolennikami; był jedynym nie zerwanym sejmem w momencie panowania Augusta III Sasa szkoły główne.
Słownik SEJMY ROZBIOROWE:
Historia I rozbiorze Polski na żądanie mocarstw zaborczych; obradował w l. 1773-1775; mimo sprzeciwu posłów Tadeusza Reytana i Samuela Korsaka konwencja rozbiorowa została zatwierdzona; na sejmie tym dokonano szkoły główne.

Definicje jak szkoły główne w Biografia S .

  • Dodano:
  • Autor: