wydziałowe szkoły co to znaczy

Definicja SZKOŁY WYDZIAŁOWE biografia. powstały 74 szkoły średnie: 10 wydziałowych i 64

Co znaczy SZKOŁY WYDZIAŁOWE

Czym jest SZKOŁY WYDZIAŁOWE: szkoły średnie utworzone poprzez Komisję Nauki Narodowej (powstały 74 szkoły średnie: 10 wydziałowych i 64 podwydziałowych), które wdrażały nowy program opracowany poprzez Komisję; w kolegiach pijarskich i gimnazjach protestanckich, mimo ich niezależności organizacyjnej, także wprowadzono podobne programy nauczania.

Słownik SZELA JAKUB:
Historia gospodarz ze wsi Smarzowa; reprezentował chłopów w procesach ze szlachtą; w momencie rabacji galicyjskiej lider oddziałów chłopskich, które napadały na dwory szlacheckie; namawiał do zaniechania szkoły wydziałowe.
Słownik SEJMIK WOJEWÓDZKI:
Historia SEJMIK szkoły wydziałowe.
Słownik ŚWIERCZEWSKI KAROL:
Historia 1897-1947) - działacz ruchu robotniczego, generał; w momencie I wojny światowej wyjechał do Rosji, gdzie w 1918 wstąpił do Armii Czerwonej; zajmował tam różne stanowiska dowódcze do 1936; uczestnik szkoły wydziałowe.
Słownik SZYMBORSKA WISŁAWA:
Historia pisarka, laureatka literackiej Nagrody Nobla w 1998; związana poprzez całe życie z Krakowem, gdzie w l. 1953-1968 była członkiem zespołu tygodnika Życie Literackie ; znana jako twórczyni liryki szkoły wydziałowe.
Słownik STOLNIK:
Historia pierwotnie odpowiadał za stół władcy; od XVI w. honorowy urzędnik ziemski szkoły wydziałowe.

Definicje jak szkoły wydziałowe w Biografia S .

  • Dodano:
  • Autor: