arnold szyfman co to znaczy

Definicja SZYFMAN ARNOLD biografia. 1913-1957) i Teatru Wielkiego w Warszawie; znany z inscenizacji

Co znaczy SZYFMAN ARNOLD

Czym jest SZYFMAN ARNOLD: (1882-1967) - reżyser; wieloletni dyrektor Teatru Polskiego (1913-1957) i Teatru Wielkiego w Warszawie; znany z inscenizacji klasycznych sztuk polskich (między innymi Irydion Z. Krasińskiego); autor Labiryntu teatru.

Słownik SZARYTKI:
Historia ZAKONY szyfman arnold.
Słownik SŁOWACKI JULIUSZ:
Historia pisarz, dramatopisarz; zaliczany do Trójcy wieszczów ; w 1831 pracował w Biurze Dyplomatycznym Rządu Narodowego; przebywał w Paryżu i Londynie jako jego kurier; pozostał na emigracji; od 1842 szyfman arnold.
Słownik SZKOŁY GŁÓWNE:
Historia Komisji Nauki Narodowej status szkoły głównej dostała Akademia Krakowska (Szkoła Kluczowa Koronna) i Akademia Wileńska (Szkoła Kluczowa Litewska), które zreformowali Hugo Kołłątaj (Kraków) i szyfman arnold.
Słownik SZEPTYCKI ROMAN:
Historia hrabia, metropolita Kościoła greckokatolickiego, oficer austriacki; po wstąpieniu do zakonu bazylianów przyjął imię Andrzej; od 1900 arcybiskup lwowski i halicki; poseł i wicemarszałek Sejmu szyfman arnold.
Słownik STRONNICTWO NARODOWO-DEMOKRATYCZNE (SN-D):
Historia Wszechpolakami (od organu prasowego); partia narodowa; powstała w 1897 w Królestwie Polskim z inicjatywy działaczy Ligi Narodowej; od 1905 partia legalna; w 1904 powstała w zaborze austriackim szyfman arnold.

Definicje jak szyfman arnold w Biografia S .

  • Dodano:
  • Autor: