aleksander walewski co to znaczy

Definicja WALEWSKI ALEKSANDER biografia. Walewskiej i cesarza Napoleona I; w momencie stworzenia

Co znaczy WALEWSKI ALEKSANDER

Czym jest WALEWSKI ALEKSANDER: (1810-1868) - dyplomata francuski; nieślubny syn Marii Walewskiej i cesarza Napoleona I; w momencie stworzenia listopadowego uczestnik misji dyplomatycznej w Londynie; był ambasadorem Francji w Madrycie i Londynie; w l. 1855-1860 minister spraw zagranicznych Francji.

Słownik WAWELBERG HIPOLIT:
Historia 1843-1901) - bankier warszawski, działacz socjalny; założyciel zawodowej szkoły technicznej i Szkoły Inżynierskiej (1895 walewski aleksander.
Słownik WETTINOWIE:
Historia dynastia panująca kolejno w Miśni, Turyngii i Saksonii; jej założycielem był elektor saski Fryderyk I Kłótnik (1423-1428); Wettinowie z Saksonii uzyskali w XV w. prawo obierania cesarzy (tytuł walewski aleksander.
Słownik WŁODKOWIC PAWEŁ Z BRUDZENIA:
Historia wybitny prawnik, rektor Akademii Krakowskiej. Reprezentował Polskę w sporach z Zakonem Krzyżackim, w procesie w Budzie (1413) i na soborze w Konstancji (11415), gdzie wystąpił z traktatem O władzy walewski aleksander.
Słownik WOLNOMULARSTWO NARODOWE:
Historia organizacja patriotyczna; powstała w Warszawie w 1819; na czele W. Łukasiński; skupiała kilkudziesięciu oficerów z Królestwa Polskiego i szlachtę z Wielkopolski i Litwy; głosiła hasła zjednoczenia i walewski aleksander.
Słownik WILNO:
Historia układ INFLANTY walewski aleksander.

Definicje jak walewski aleksander w Biografia W .

  • Dodano:
  • Autor: