melchior wańkowicz co to znaczy

Definicja WAŃKOWICZ MELCHIOR biografia. Polskim w Rosji; w okresie międzywojennym raczej

Co znaczy WAŃKOWICZ MELCHIOR

Czym jest WAŃKOWICZ MELCHIOR: (1892-1974) - poeta, dziennikarz; W l. 1917-1918 w Korpusie Polskim w Rosji; w okresie międzywojennym raczej reportażysta gazet warszawskich; w czasie II wojny światowej korespondent wojenny w l. 1943-1945; do Polski powrócił z emigracji w Stanach Zjednoczonych w 1958; znany jako autor opowieści reportażowej, gdzie posługiwał się niezwykle bogatą polszczyzną i sporą erudycją: Na tropach Smętka, Bitwa o Monte Cassino, Ziele na kraterze, zestaw esejów Karafka La Fontaine´a.

Słownik WŁODKOWIC PAWEŁ Z BRUDZENIA:
Historia wybitny prawnik, rektor Akademii Krakowskiej. Reprezentował Polskę w sporach z Zakonem Krzyżackim, w procesie w Budzie (1413) i na soborze w Konstancji (11415), gdzie wystąpił z traktatem O władzy wańkowicz melchior.
Słownik WOJNY POLSKO-SZWEDZKIE:
Historia dążenie Szwecji do sięgnięcia po Dominium Maris Baltici i starania Zygmunta III Wazy mające na celu odzyskanie utraconej w 1599 korony szwedzkiej doprowadziły do wojny w Inflantach; mimo starań Jana wańkowicz melchior.
Słownik WUJEK JAKUB:
Historia jezuita; sekretarz Jakuba Uchańskiego, od 1573 rektor kolegiów jezuickich kolejno w: Poznaniu, Wilnie i Kolozsvárze (Siedmiogród); znany jako twórca pierwszego pełnego przekładu Biblii na j. polski wańkowicz melchior.
Słownik WITOLD:
Historia Kiejstuta, stryjeczny brat Władysława Jagiełły; konkurent Jagiełły do tronu wielkoksiążęcego na Litwie, w 1382 zbiegł na ziemie zakonne; w 1384 pogodził się z Jagiełłą i wsparł jego starania o tron wańkowicz melchior.
Słownik WĘGLARSTWO:
Historia rewolucyjny w Europie; powstał na początku XIX w. we Włoszech; głosił hasła obalenia poprzez ruchy spiskowe absolutyzmu i utworzenia republiki demokratycznej; polskimi karbonariuszami byli: T wańkowicz melchior.

Definicje jak wańkowicz melchior w Biografia W .

  • Dodano:
  • Autor: