warszawa co to znaczy

Definicja WARSZAWA biografia. wojny północnej (III) pod naciskiem króla Szwecji Karola XII

Co znaczy WARSZAWA

Czym jest WARSZAWA: konfederacja - konfederacja zawiązana w 1704 w momencie wojny północnej (III) pod naciskiem króla Szwecji Karola XII przeciwko Augustowi II Wettinowi; po detronizacji króla niewielka ekipa zwolenników króla Szwecji (raczej z Wielkopolski) wybrała na króla Polski Stanisława Leszczyńskiego, a przewarzająca część szlachty, pozostając wierna Augustowi II Wettinowi, zawiązała konfederację w Sandomierzu.

Słownik WAŁ POMORSKI:
Historia II 1945 poprzez oddziały 1 Frontu Białoruskiego dowodzone poprzez G. Żukowa i 2 Frontu Białoruskiego pod dowództwem K. Rokossowskiego o sforsowanie pasa fortyfikacji niemieckich budowanych przy warszawa.
Słownik WOJCIECH ŚW.:
Historia czeskiego rodu książęcego Sławnikowiców, biskup praski od 982, wypędzony z Czech w 995 poprzez Przemyślidów; Nareszcie 996 przybył na dwór Bolesława Chrobrego, który wysłał go wiosną 997 na misję do warszawa.
Słownik WARCISŁAW I:
Historia Pomorza Zachodniego; W 1122 uznał się lennikiem Bolesława Krzywoustego, w zamian otrzymując pomoc polską w zjednoczeniu Pomorza; w 1127 próbował bez powodzenia zrzucić zwierzchność polską; zgodził warszawa.
Słownik WOJSKO POLSKIE NA ŚRODKOWYM WSCHODZIE:
Historia WOJSKO POLSKIE NA WSCHODZIE warszawa.
Słownik WOJSKOWA SŁUŻBA KOBIET:
Historia ARMIA KRAJOWA warszawa.

Definicje jak warszawa w Biografia W .

  • Dodano:
  • Autor: