tomasz wawrzecki co to znaczy

Definicja WAWRZECKI TOMASZ biografia. dostaniu się do niewoli Tadeusza Kościuszki w bitwie pod

Co znaczy WAWRZECKI TOMASZ

Czym jest WAWRZECKI TOMASZ: (1759-1816) - naczelnik stworzenia kościuszkowskiego po dostaniu się do niewoli Tadeusza Kościuszki w bitwie pod Maciejowicami; po nieudanej próbie obrony Warszawy ( rzeź Pragi) otrzymał się do niewoli rosyjskiej; w Księstwie Warszawskim popierał opcję prorosyjską księcia Adama Czartoryskiego; w Królestwie Polskim poprzez rok sprawował urząd ministra sprawiedliwości.

Słownik WOŁOS:
Historia POGAŃSTWO wawrzecki tomasz.
Słownik WICHMAN:
Historia zm. 967) - hrabia saski, spokrewniony z cesarzem Ottonem I; około 964 na czele Wieletów pokonał Mieszka I; zginął w momencie następnej wyprawy w 967 na Polan wawrzecki tomasz.
Słownik WALEWSKI ALEKSANDER:
Historia dyplomata francuski; nieślubny syn Marii Walewskiej i cesarza Napoleona I; w momencie stworzenia listopadowego uczestnik misji dyplomatycznej w Londynie; był ambasadorem Francji w Madrycie i Londynie wawrzecki tomasz.
Słownik WŁODKOWIC PAWEŁ Z BRUDZENIA:
Historia wybitny prawnik, rektor Akademii Krakowskiej. Reprezentował Polskę w sporach z Zakonem Krzyżackim, w procesie w Budzie (1413) i na soborze w Konstancji (11415), gdzie wystąpił z traktatem O władzy wawrzecki tomasz.
Słownik WIELECI:
Historia słowiańskie zamieszkujące pomiędzy dolną Odrą a Łabą; W VIII-IX w. stawiali opór ekspansji monarchii Karola Wielkiego; w IX/X w. 4 kluczowe plemiona utworzyły Związek Wielecki ze stolicą w wawrzecki tomasz.

Definicje jak wawrzecki tomasz w Biografia W .

  • Dodano:
  • Autor: