wiec co to znaczy

Definicja WIEC biografia. wszystkich wolnych w celu podjęcia najważniejszych decyzji; w okresie

Co znaczy WIEC

Czym jest WIEC: zgromadzenie, zjazd; W okresie plemiennym był zgromadzeniem wszystkich wolnych w celu podjęcia najważniejszych decyzji; w okresie monarchii patrymonialnej zjazd kilku książąt albo zgromadzenie z udziałem władcy z jego urzędnikami i możnymi; w XIV w. narodziły się nich sejmiki.

Słownik WO¬NY:
Historia SˇD ZIEMSKI wiec.
Słownik WSPÓŁZAWODNICTWO PRACY:
Historia lat czterdziestych ruch tak zwany przodowników pracy, wzorowany na podobnym systemie radzieckim z lat stalinowskiej industrializacji w latach trzydziestych ( tak zwany stachanowcy); przodowników wiec.
Słownik WASILEWSKI LEON:
Historia Płochocki (1870-1936) - działacz i teoretyk PPS, dziennikarz, dyplomata, historyk; tata W. Wasilewskiej; w l. 1893-1994 w Lidze Narodowej; od 1896 w PPS jako jeden z przywódców nurtu wiec.
Słownik WIENIAWSKI HENRYK:
Historia z najwybitniejszych skrzypków polskich XIX w., kompozytor; prof. konserwatoriów w Petersburgu i Brukseli; skomponował: 2 koncerty skrzypcowe, polonezy, etiudy-kaprysy, wariacje, mazurki, kujawiaki wiec.
Słownik WARSZAWSKI ADOLF:
Historia 1868-1937) - działacz ruchu robotniczego, dziennikarz; od 1888 członek II Proletariatu; współzałożyciel w 1889 Związku Robotników Polskich; od 1893 w SDKPiL, od 1902 członek Zarządu Głównego wiec.

Definicje jak wiec w Biografia W .

  • Dodano:
  • Autor: