nowenna wielka co to znaczy

Definicja WIELKA NOWENNA biografia. uroczystości Bożego Ciała w 1957; zakładał odnowę wartości

Co znaczy WIELKA NOWENNA

Czym jest WIELKA NOWENNA: program ogłoszony poprzez prymasa S. Wyszyńskiego w czasie uroczystości Bożego Ciała w 1957; zakładał odnowę wartości religijnych, moralnych i narodowych dla uczczenia Milenium chrztu Polski w 1966.

Słownik WRZEŚNIA:
Historia bunt dzieci przeciwko wprowadzeniu j. niemieckiego w nauczaniu religii w V 1901; dzieci ukarano chłostą; protestujących rodziców uwięziono wielka nowenna.
Słownik WŁADYSŁAW I ŁOKIETEK:
Historia syn Kazimierza I kujawskiego, brat Leszka Czarnego; książę brzesko-kujawski (od 1267), sieradzki (od 1288), łęczycki (od 1294), władca Polski od 1320; po śmierci Leszka Czarnego w 1288 włączył się wielka nowenna.
Słownik WORSKLA:
Historia 12 VIII 1399 pomiędzy wojskami litewskimi i polskimi dowodzonymi poprzez Witolda, a tatarskimi Złotej Ordy, zakończona klęską Witolda, co przekreśliło plany podporządkowania Rusi moskiewskiej i wielka nowenna.
Słownik WERYFIKACJA:
Historia po II wojnie światowej obywatelstwa polskiego tak zwany ludności autochtonicznej (szacowano ją na około 1,2 mln), przede wszystkim osobom należącym do mniejszości polskiej w Niemczech przed 1939 wielka nowenna.
Słownik WILEŃSKO-RADOMSKA UNIA:
Historia UNIE POLSKO-LITEWSKIE wielka nowenna.

Definicje jak wielka nowenna w Biografia W .

  • Dodano:
  • Autor: