unia radomska wileńsko co to znaczy

Definicja WILEŃSKO-RADOMSKA UNIA biografia. UNIE POLSKO-LITEWSKIE. Co znaczy Unia Radomska Wileńsko

Co znaczy WILEŃSKO-RADOMSKA UNIA

Czym jest WILEŃSKO-RADOMSKA UNIA: UNIE POLSKO-LITEWSKIE

Słownik WIELKA NOWENNA:
Historia program ogłoszony poprzez prymasa S. Wyszyńskiego w czasie uroczystości Bożego Ciała w 1957; zakładał odnowę wartości religijnych, moralnych i narodowych dla uczczenia Milenium chrztu Polski w 1966 wileńsko-radomska unia.
Słownik WERYFIKACJA:
Historia po II wojnie światowej obywatelstwa polskiego tak zwany ludności autochtonicznej (szacowano ją na około 1,2 mln), przede wszystkim osobom należącym do mniejszości polskiej w Niemczech przed 1939 wileńsko-radomska unia.
Słownik WARSZAWA:
Historia konfederacja zawiązana w 1704 w momencie wojny północnej (III) pod naciskiem króla Szwecji Karola XII przeciwko Augustowi II Wettinowi; po detronizacji króla niewielka ekipa zwolenników króla Szwecji wileńsko-radomska unia.
Słownik WRÓBLEWSKI WALERY ANTONI:
Historia generał, działacz niepodległościowy i rewolucyjny; należał do obozu Czerwonych; w momencie stworzenia styczniowego był naczelnikiem wojennym w woj. grodzieńskim; od poł. I 1864 dowódca korpusu na wileńsko-radomska unia.
Słownik WOLIN:
Historia największych ośrodków miejskich i handlowych na pd. wybrzeżu Bałtyku, położony na wyspie Wolin; kluczowy ośrodek polityczny i kultowy (świątynia Trzygłowa) plemienia zachodniopomorskiego Wolinian od wileńsko-radomska unia.

Definicje jak wileńsko-radomska unia w Biografia W .

  • Dodano:
  • Autor: