laskonogi władysław co to znaczy

Definicja WŁADYSŁAW III LASKONOGI biografia. poznański i gnieźnieński od 1202 prowadził cały czas

Co znaczy WŁADYSŁAW III LASKONOGI

Czym jest WŁADYSŁAW III LASKONOGI: (około 1167-1231) - syn Mieszka III Starego; jako książę poznański i gnieźnieński od 1202 prowadził cały czas walkę z bratem Władysławem Odonicem; książę krakowski w 1202, usunięty poprzez możnowładztwo na rzecz Leszka Białego; w 1228, mając za sobą możnowładztwo świeckie i duchowne pozyskane wydaniem przywilejów w Cieni, został wygnany poprzez Konrada Mazowieckiego.

Słownik WIELKA NOWENNA:
Historia program ogłoszony poprzez prymasa S. Wyszyńskiego w czasie uroczystości Bożego Ciała w 1957; zakładał odnowę wartości religijnych, moralnych i narodowych dla uczczenia Milenium chrztu Polski w 1966 władysław iii laskonogi.
Słownik WALEWSKI ALEKSANDER:
Historia dyplomata francuski; nieślubny syn Marii Walewskiej i cesarza Napoleona I; w momencie stworzenia listopadowego uczestnik misji dyplomatycznej w Londynie; był ambasadorem Francji w Madrycie i Londynie władysław iii laskonogi.
Słownik WIEDEŃ:
Historia spotkanie w 1515 w Wiedniu króla Polski Zygmunta I Starego, króla Czech i Węgier Władysława Jagiellończyka i cesarza Maksymiliana I Habsburga, gdzie zawarto układ dynastyczny; za neutralność władysław iii laskonogi.
Słownik WŁADYSŁAW II WYGNANIEC:
Historia najstarszy syn Bolesława Krzywoustego; na mocy testamentu ojca został księciem zwierzchnim ( princepsem) i dostał jako dzielnicę dziedziczną Śląsk z ziemią lubuską; dążył do wzmocnienia władzy władysław iii laskonogi.
Słownik WIELKOPOLSKA:
Historia dorzeczu środkowej i dolnej Warty. Siedziba Polan, którzy utworzyli na jej terytorium podstawy państwowości polskiej; była centrum państwa w okresie monarchii pierwszych Piastów; Poznań i Gniezno władysław iii laskonogi.

Definicje jak władysław iii laskonogi w Biografia W .

  • Dodano:
  • Autor: