zygmunt wojciechowski co to znaczy

Definicja WOJCIECHOWSKI ZYGMUNT biografia. Poznaniu; od 1945 członek PAU; od 1952 członek PAN; w

Co znaczy WOJCIECHOWSKI ZYGMUNT

Czym jest WOJCIECHOWSKI ZYGMUNT: (1900-1955) - historyk; od 1929 prof. uniwersytetu w Poznaniu; od 1945 członek PAU; od 1952 członek PAN; w momencie okupacji hitlerowskiej wykładał na tajnym uniwersytecie; redaktor naczelny "Przeglądu Zachodniego"; badacz problematyki ustroju Polski średniowiecznej; twórca teorii rodowej; kluczowe prace: Polska nad Wisłą i Odrą w X w., Kraj Polskie w wiekach średnich. Dzieje ustroju, Zygmunt Stary 1506-1548.

Słownik WOJNY ŚLˇSKIE:
Historia kryzysie dynastycznym w Austrii spowodowanym sankcją pragmatyczną Prusy pod wodzą króla Fryderyka II Hohenzollerna pokonały Austriaków w bitwie pod Małujowicami, co zapoczątkowało wojnę wojciechowski zygmunt.
Słownik WAWRZYNIAK PIOTR:
Historia ksiądz, działacz socjalny i gospodarczy w Wielkopolsce; W l. 1891-1910 patron Związku Spółek Zarobkowych i Gospodarczych, które zrzeszały banki ludowe; popierał tworzenie spółdzielni rolniczych jako wojciechowski zygmunt.
Słownik WORCELL STANISŁAW GABRIEL:
Historia działacz i dziennikarz polityczny; poseł do sejmu 1831; w momencie Wielkiej Emigracji współpracował początkowo z Komitetem Narodowym Emigracji, potem z J. Lelewelem; wysiedlony z Francji za kontakty wojciechowski zygmunt.
Słownik WYSŁOUCH BOLESŁAW:
Historia chemik, działacz ruchu ludowego, dziennikarz; W l. 1886-1887 wydawał wspólnie z żoną Marią Przegląd Socjalny ; opublikował w nim pierwszy program polskiego ruchu ludowego Szkice programowe; od 1889 wojciechowski zygmunt.
Słownik WYSOCKI PIOTR:
Historia podpułkownik, działacz niepodległościowy; jako instruktor w Szkole Podchorążych Piechoty w Warszawie założył sekretny związek zwany Sprzysiężeniem Wysockiego (Sprzysiężenie Podchorążych); na czele wojciechowski zygmunt.

Definicje jak wojciechowski zygmunt w Biografia W .

  • Dodano:
  • Autor: