trzynastoletnia wojna co to znaczy

Definicja WOJNA TRZYNASTOLETNIA biografia. WOJNY POLSKO-KRZYŻACKIE. Co znaczy Trzynastoletnia Wojna

Co znaczy WOJNA TRZYNASTOLETNIA

Czym jest WOJNA TRZYNASTOLETNIA: WOJNY POLSKO-KRZYŻACKIE

Słownik WYSZEHRAD:
Historia 1335 z udziałem Kazimierza Wielkiego, Karola Roberta Andegaweńskiego i Jana Luksemburskiego, który zrzekł się praw do tronu polskiego (za 20 tys. kóp groszy praskich); Jan i Karol Robert wojna trzynastoletnia.
Słownik WETTINOWIE:
Historia dynastia panująca kolejno w Miśni, Turyngii i Saksonii; jej założycielem był elektor saski Fryderyk I Kłótnik (1423-1428); Wettinowie z Saksonii uzyskali w XV w. prawo obierania cesarzy (tytuł wojna trzynastoletnia.
Słownik WOJNA CELNA POLSKO-NIEMIECKA:
Historia gospodarczy, który rozpoczął się w 1925 z chwilą wygaśnięcia klauzuli najwyższego uprzywilejowania przyznanej Polsce w stosunkach handlowych z Niemcami traktatem wersalskim; Niemcy wstrzymały import wojna trzynastoletnia.
Słownik WARNA:
Historia bitwa - rozegrała się 10 XI 1444 pomiędzy wojskami węgierskimi a tureckimi, zakończona pogromem wojsk węgierskich, gdzie zginął władca Polski i Węgier Władysław III Warneńczyk wojna trzynastoletnia.
Słownik WERSAL:
Historia 1919 - najważniejszy z zawartych w l. 1919-1920 traktatów kończących I wojnę światową, został podpisany 28 VI 1919 poprzez zwycięskie państwa Ententy i pokonane Niemcy; Wszedł w życie 10 I 1920; w wojna trzynastoletnia.

Definicje jak wojna trzynastoletnia w Biografia W .

  • Dodano:
  • Autor: