gabriel stanław worcell co to znaczy

Definicja WORCELL STANISŁAW GABRIEL biografia. sejmu 1831; w momencie Wielkiej Emigracji

Co znaczy WORCELL STANISŁAW GABRIEL

Czym jest WORCELL STANISŁAW GABRIEL: (1799-1857) - działacz i dziennikarz polityczny; poseł do sejmu 1831; w momencie Wielkiej Emigracji współpracował początkowo z Komitetem Narodowym Emigracji, potem z J. Lelewelem; wysiedlony z Francji za kontakty z węglarzami; w 1835 opuścił TDP; współtwórca i ideolog Ludu Polskiego; od 1846 ponownie w TDP; redaktor "Demokraty Polskiego" od 1851; współpracował z G. Mazzinim i A. Hercenem.

Słownik WRÓBLEWSKI WALERY ANTONI:
Historia generał, działacz niepodległościowy i rewolucyjny; należał do obozu Czerwonych; w momencie stworzenia styczniowego był naczelnikiem wojennym w woj. grodzieńskim; od poł. I 1864 dowódca korpusu na worcell stanisław gabriel.
Słownik WAWER:
Historia rozegrana 19-20 II 1831 w czasie stworzenia listopadowego pomiędzy oddziałami polskimi dowodzonymi poprzez gen. F. Żymirskiego a korpusem rosyjskim gen. P. Pahlena, nierozstrzygnięta; 2) stoczona 31 worcell stanisław gabriel.
Słownik WARSZAWSKA SZKOŁA HISTORYCZNA:
Historia jej twórcami byli T. Korzon, A. Pawiński, W. Smoliński; zbliżeni do pozytywizmu; zajmowali się dziejami społeczeństwa polskiego; optymistycznie patrzyli na jego osiągnięcia i dalsze możliwości worcell stanisław gabriel.
Słownik WIELKA NOWENNA:
Historia program ogłoszony poprzez prymasa S. Wyszyńskiego w czasie uroczystości Bożego Ciała w 1957; zakładał odnowę wartości religijnych, moralnych i narodowych dla uczczenia Milenium chrztu Polski w 1966 worcell stanisław gabriel.
Słownik WOJNY POLSKO-SZWEDZKIE:
Historia dążenie Szwecji do sięgnięcia po Dominium Maris Baltici i starania Zygmunta III Wazy mające na celu odzyskanie utraconej w 1599 korony szwedzkiej doprowadziły do wojny w Inflantach; mimo starań Jana worcell stanisław gabriel.

Definicje jak worcell stanisław gabriel w Biografia W .

  • Dodano:
  • Autor: