wysiedlenia co to znaczy

Definicja WYSIEDLENIA biografia. DEPORTACJE. Co znaczy Wysiedlenia słownik

Co znaczy WYSIEDLENIA

Czym jest WYSIEDLENIA: DEPORTACJE

Słownik WOJCIECH Z BRUDZEWA:
Historia 1445-1497) - astronom, prof. Akademii Krakowskiej; Wykazywał sprzeczności w geocentrycznej budowie świata; opracował tablice do obliczania położenia świata; jego studentem był Mikołaj Kopernik wysiedlenia.
Słownik WYBICKI JÓZEF:
Historia działacz polityczny, dziennikarz, pisarz; poseł na sejm delegacyjny w 1768 (współautor protestu po porwaniu senatorów); uczestnik konfederacji barskiej; w czasach stanisławowskich stronnik króla wysiedlenia.
Słownik WOJNA PÓŁNOCNA (III):
Historia 1721 spowodowana dążeniem Szwecji do sięgnięcia po Dominium Maris Baltici i chęcią Rosji pod panowaniem Piotra I uzyskania dostępu do Morza Bałtyckiego; po rozpoczęciu poprzez Augusta II Wettina wysiedlenia.
Słownik WAJDA ANDRZEJ:
Historia reżyser filmowy i teatralny; najwybitniejszy przedstawiciel polskiej szkoły filmowej ; debiutował filmem Pokolenie (1955); reżyser 34 filmów fabularnych, między innymi Popiół i diament (1958 wysiedlenia.
Słownik WŁÓCZNIA ŚW. MAURYCEGO:
Historia ofiarowana została Bolesławowi Chrobremu poprzez cesarza Ottona III na zjeździe gnieźnieńskim w 1000; dar miał być oznaką przymierza i wyniesienia księcia Polan do rangi sprzymierzeńca cesarskiego wysiedlenia.

Definicje jak wysiedlenia w Biografia W .

  • Dodano:
  • Autor: