piotr wysocki co to znaczy

Definicja WYSOCKI PIOTR biografia. jako instruktor w Szkole Podchorążych Piechoty w Warszawie

Co znaczy WYSOCKI PIOTR

Czym jest WYSOCKI PIOTR: (1797-1875) - podpułkownik, działacz niepodległościowy; jako instruktor w Szkole Podchorążych Piechoty w Warszawie założył sekretny związek zwany Sprzysiężeniem Wysockiego (Sprzysiężenie Podchorążych); na czele spiskowców rozpoczął stworzenie listopadowe; walczył pod Grochowem i Boremlem; w momencie obrony stolicy został ranny, otrzymał się do niewoli; w 1857 wrócił z Syberii.

Słownik WESTERPLATTE:
Historia czasie kampanii wrześniowej w 1939 na półwyspie o tej samej nazwie znajdującym się u ujścia Martwej Wisły w Gdańsku; W okresie międzywojennym na tym umocnionym betonowymi schronami obszarze należącym wysocki piotr.
Słownik WIELKOPOLSKA:
Historia dorzeczu środkowej i dolnej Warty. Siedziba Polan, którzy utworzyli na jej terytorium podstawy państwowości polskiej; była centrum państwa w okresie monarchii pierwszych Piastów; Poznań i Gniezno wysocki piotr.
Słownik WARCISŁAW I:
Historia Pomorza Zachodniego; W 1122 uznał się lennikiem Bolesława Krzywoustego, w zamian otrzymując pomoc polską w zjednoczeniu Pomorza; w 1127 próbował bez powodzenia zrzucić zwierzchność polską; zgodził wysocki piotr.
Słownik WIEDROSZA:
Historia 1500 nad rzeką Wiedroszą (dopływ Dniepru) w momencie wojny polsko-rosyjskiej między wojskami litewskimi i wojskami Księstwa Moskiewskiego znajdującego się wówczas pod panowaniem Iwana III Srogiego wysocki piotr.
Słownik WYBICKI JÓZEF:
Historia działacz polityczny, dziennikarz, pisarz; poseł na sejm delegacyjny w 1768 (współautor protestu po porwaniu senatorów); uczestnik konfederacji barskiej; w czasach stanisławowskich stronnik króla wysocki piotr.

Definicje jak wysocki piotr w Biografia W .

  • Dodano:
  • Autor: