franczek barss co to znaczy

Definicja BARSS FRANCISZEK histori Polski. Słownik adwokat, dziennikarz, działacz polityczny

Definicja BARSS FRANCISZEK

Co to znaczy BARSS FRANCISZEK: (1760-1812) - adwokat, dziennikarz, działacz polityczny; współpracował z prezydentem Warszawy J. Dekertem w okresie Sejmu Wielkiego; uczestniczył w przygotowaniach do stworzenia kościuszkowskiego; od II 1794 we Francji; założył Agencję Polską.

Słownik BANDTKIE JERZY SAMUEL:
Czym jest filolog, bibliotekarz; w l. 1798-1811 nauczyciel języka polskiego i łaciny w gimnazjach wrocławskich; od 1806 członek TPN; w 1811 został profesorem i dyrektorem biblioteki UJ; był badaczem historii i barss franciszek.
Słownik BARWY NARODOWE:
Czym jest Kazimierza Wielkiego najczęściej używanym kolorem na chorągwiach królewskich był kolor czerwony; w okresie panowania Augusta II Wettina wprowadzono kolor biały; w 1785 Departament Wojskowy polecił barss franciszek.
Słownik BOLESŁAW II:
Czym jest Bolko 1312-1368); książę świdnicko-jaworski jeden z ostatnich niepodległych zwierzchnictwu czeskiemu piastowskich władców śląskich; pozostawał w sojuszu z Kazimierzem Ogromnym i dworem węgierskim barss franciszek.
Słownik BOŻE, COŚ POLSKĘ:
Czym jest rocznicę ogłoszenia Królestwa Polskiego napisana poprzez A. Felińskiego na cześć Aleksandra I; muzyka J. Kaszewski; ogłoszona w Pamiętniku Warszawskim w 1816; po zmianach treści stała się pieśnią barss franciszek.
Słownik BAZAR:
Czym jest rzemieślniczy założony w Poznaniu w 1838 z inicjatywy K. Marcinkowskiego; w budynku mieściło się również kasyno, resursa i hotel; otwarty w 1841; był miejscem spotkań polskich ziemian, kupców barss franciszek.

Czym jest Franciszek Barss znaczenie w Słownik definicji B .

  • Dodano:
  • Autor: