beneficjum co znaczy

Definicja BENEFICJUM histori Polski. Słownik ustalenie: 1) w średniowieczu ziemi nadanej w krzyżówka

Definicja BENEFICJUM

Co to znaczy BENEFICJUM: termin prawny na ustalenie: 1) w średniowieczu ziemi nadanej w tymczasowe albo dożywotnie użytkowanie, w zamian za wymóg świadczeń (raczej wojskowych) na rzecz nadającego, połączony z zawarciem stosunku lennego; 2) uposażenia majątkowe duchownych pełniących funkcje albo godności.

Co znaczy BUNT ŻELIGOWSKIEGO:
Porównanie LITWA ŚRODKOWA; ŻELIGOWSKI LUCJAN beneficjum co znaczy.
Krzyżówka BOLESŁAW II:
Dlaczego Bolko 1312-1368); książę świdnicko-jaworski jeden z ostatnich niepodległych zwierzchnictwu czeskiemu piastowskich władców śląskich; pozostawał w sojuszu z Kazimierzem Ogromnym i dworem węgierskim beneficjum krzyżówka.
Co to jest BITWA O WIELKĄ BRYTANIĘ:
Jak lepiej rozegrana 8 VIII - 31 X 1940, w momencie której lotnictwo brytyjskie zatrzymało ofensywę lotnictwa niemieckiego i uchroniło wyspy brytyjskie od inwazji; w ramach lotnictwa brytyjskiego walczyły beneficjum co to jest.
Słownik BUND:
Kiedy Jidiszer Arbeter Bund, Ogólnożydowski Związek Robotniczy na Litwie, w Polsce i Rosji - żydowska partia socjalistyczna założona w Wilnie w IX 1897; wysuwała postulaty ekonomiczne i społeczne beneficjum słownik.
Czym jest BOGURODZICA:
Od czego zależy polska pieśń religijna zachowana wspólnie z melodią; powstała prawdopodobnie w XIII albo XIV w.; tekst pierwotny obejmował 2 strofy, każdą kończył refren Kyrie eleison ; w XV w. tekst zwiększył się o beneficjum czym jest.

Czym jest Beneficjum znaczenie w Słownik definicji B .

  • Dodano:
  • Autor: